Търгашеско отделение
Конфликт на интереси и съмнения за корупция... или новите попълнения търговски съдии в градския съд
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
През 2007 г., когато телефонът на обвиняемия по аферата САПАРД пернишки бизнесмен Людмил Стойков се подслушва от разследващите, той получава обаждане. От другата страна е не кой и да е, а командированият в Софийската градска прокуратура прокурор Нейко Нейков.
Разговорът не е покана за предстоящи процесуално-следствени действия, а е от битово-курортно естество. Нейков пита за възможността да получи отстъпка при почивка в комплекса на Людмил Стойков Дюни. Комуникацията достига до главния прокурор. Нейков е разкомандирован и се връща обратно в Районна прокуратура - Стара Загора, като по-късно напуска държавното обвинение. През 2009 Висшият съдебен съвет (ВСС) го назначава за съдия в районния съд в Казанлък, където Нейко Нейков изоставя наказателното право и започва да разглежда граждански дела.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
Предлагам на "Капитал" да направи специална рубрика "Стената на срама" за съдебната система. За нея има не един и двама достойни кандидати, "командировани" от някъде по политически заслуги и творци на истински юридически куриози. Георги Колев, Веселин Пенгезов, Владимира Янева, Светлин Михайлов, Нейко Нейков - само малка част от тези, които петнят името на гилдията и допринасят България да бъде раят на шуро-баджанащината вместо нормална правова държава. Нека хората да знаят какви съдии правораздават по делата им и как са стигнали до тези магистратски постове. Вярвам, че това ще бъде не само любопитно, но и доста полезно предвид възможността за искане на отвод по чл. 22, ал. 1, т. 6 ГПК поради съмнителните им морални качества. Току-виж и новият ВСС вземе, че обърне внимание какво се случва в съдебната ни система.
Заглавието на жълт жаргон "кърти миФки"! Браво на Капитал!
Със споменатата Румяна Ченалова съдбата ме срещна през далечната 1995-6 година - беше ми адвокат по няколко фирмени дела срещу длъжници (основно държавни фирми). Бе ми препоръчана от приятел с мотива: "Не обръщай внимание на факта, че е тъпа, ще ти спечели всички дела, защото има връзки"! Така и стана! Не съм ходил лично на всички съдебни заседания, но на 2-3 в началото отидох за да видя как действа препоръчания адвокат! Беше направо комично - тя не умееше дори да формулира тезата си, но наистина ми спечели и дело срещу Кремиковци!
[quote#1:"tougherty"]Предлагам на "Капитал" да направи специална рубрика "Стената на срама" за съдебната система.[/quote]
Ако имате предвид и прокуратура и полиция, то аз съм категорично против! :) Тогава няма да остане никакво място за икономика и финанси, а Капитал е основно медия за такива новини, анализи и коментари!
доста полезно предвид възможността за искане на отвод по чл. 22, ал. 1, т. 6 ГПК поради съмнителните им морални качества!!!!
"Аз не познавам законите, но познавам съдиите" е крилата фраза за успеха, кариерата и имиджа на редица мастити адвокати.
До коментар [#2] от "vassilun":
Най-вероятно са били на едно ниво със съдията. Ако някой по някакъв начин покаже превъзходство - без да гони такава цел, а просто защото това му е нивото, губи.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.