В навечерието на "Южен поток"
Влизането на България в проекта изглежда сигурно, но какво остава за решаване


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Седмица преди България да постави подписа си под окончателното инвестиционно решение за проекта "Южен поток", въпросът е има ли скрити проблеми. Например в "Бургас - Александропулис" през цялото време се твърдеше, че само екологични причини са спрели реализирането на нефтопровода. Оказа се обаче, че всъщност условията по него са били неизгодни - "Транснефтгаз" не само отказала да гарантира 100% запълняемост на нефтопровода, но дори е настоявала той да бъде субсидиран (със 7 млрд. евро за период от 20 години). А едно от желанията на "Транснефт" - сама да финансира проекта, сега изглежда се осъществява при "Южен поток".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Какво ше стане със всички договори ако Газпром фалира. Звучи невероятно но той беше частен и Путин го върна на държавата с пистолети опряни в челата на бизнесмените. Смятате ли , че те или други няма да искат да заръфат компанията. Напълно възможно ако властта на Путин отслабне.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.