

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В битката за бюджета на ЕС има много пари и малко правила. Всяка държава се опитва да си осигури максимален дял от средствата срещу минимални вноски. И всяка разполага с право на вето.
Представяме ви позициите на основните играчи (важни и за изхода за България), с които те пристигнаха за специалната среща на върха на ЕС за бюджета на 22-23 ноември. С какво си тръгнаха не е ясно, тъй като срещата свърши след редакционното приключване на "Капитал", а и нямаше големи очаквания да се стигне до споразумение.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
най накрая нашите политически кратуни разбраха, че трябва да се дистанцираме от ром-ания... сега да вземат и да го направят!!! а, че полша е модел за следване по усвояване на евро средства, привличане ПЧИ и евроинтеграция, го доказва факта, че тази страна не е изпадала в рецесия от началото на кризата, дори напротив, има добър здравословен разтеш от 3-4%!
Това, което трябва да се промени е не толкова сумата, а начинът по който се изразходват евросредствата от държавите-членки. След като тези, които най-дълго и най-много гълтаха европари сега са най-затънали в кризата, значи нещо определено не е наред. Интересно, че това много-много не се коментира, дори от Камерън, който е най-заинтересования да се изказва против еврофондовете.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.