Новият брой:
Образованието: Лунната мисия на България

Законите, за които времето на ГЕРБ не стигна

Дълго чакани и важни промени ще останат в архивите на Народното събрание

Депутатите ще работят през тази седмица и извънредно, но и това няма да е достатъчно, за да гласуват всички важни законопроекти
Депутатите ще работят през тази седмица и извънредно, но и това няма да е достатъчно, за да гласуват всички важни законопроекти
Депутатите ще работят през тази седмица и извънредно, но и това няма да е достатъчно, за да гласуват всички важни законопроекти    ©  ГЕОРГИ КОЖУХАРОВ
Депутатите ще работят през тази седмица и извънредно, но и това няма да е достатъчно, за да гласуват всички важни законопроекти    ©  ГЕОРГИ КОЖУХАРОВ
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

След оставката на правителството на ГЕРБ и отказът на трите най-големи политически сили да съставят кабинет това Народно събрание ще бъде разпуснато в близките дни. Времето, в което ще работят депутатите, обаче е крайно недостатъчно, за да разгледат всички предложени законодателни промени до момента.

Така най-вероятно в архива на парламента ще отидат протаканите цял мандат важни проекти на закона за туризма, за предучилищното и училищното образование, както и пакетът нормативни актове, регламентиращи работата на спецслужбите. Предложението за връщане на залите за пушачи и непушачи в заведенията пък трябваше да бъде гласувано от парламента през март.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
7 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    pa_pa avatar :-|
    pa_pa
    • - 6
    • + 14

    А таксите на частните пенсионни фондове? Или тях ви е угодно да забравите, защото сте "обективна" медия?

    Нередност?
  • 2
    ghost.writer avatar :-|
    Freedom of Speech
    • + 12

    А здравеопазването?

    Нередност?
  • 3
    boby1945 avatar :-P
    boby1945
    • - 4
    • + 5

    Тези задабки като образовение, туризъм, спец части и тям подобни се търкалят в този си вид вече десетилетия, а "училището" от 1957!?!? и ефект, никакъв!....
    Айде няма нужда да им берем гайлето баш сега насред кризата ......

    Нередност?
  • 4
    ku4e avatar :-|
    ku4e
    • + 8

    Ами новия НК? Колко пари са дадени на работна група за изработването му? Защо не е придвижен и гласуван проекта?

    Нередност?
  • 5
    cobourga avatar :-|
    cobourga
    • - 2
    • + 6

    ЧАЛГА СТАЙЛ !!!!
    БОЙКО Борисов за секунди получи и връща мандата, говори на народа...........
    Представлението е в стил : Мутра връща пистолета, с който е стреляла 4 години по жертвите, народа Български. Без топ-мафията, която е недосегаема, както е недосегаем и самият Бойко. И кара другите да покажат какво могат.
    А простреляните са на легло, лежат и пъшкат, тежко ранени от ГЕРБавата мафия !!! Оставени без сигурност, без пари, работа, лекарства, и всякаква друга грижа......, но с повишени цени, сметки и социална безнадежност !!!
    Ето ви мандата – управлявайте се .......

    Нередност?
  • 6
    daks avatar :-|
    ДАКС
    • + 7

    А къде остана обсъждането и гласуването на резутатите от РЕФЕРЕНДУМА ????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Нередност?
  • 7
    valbi avatar :-|
    valbi
    • - 1
    • + 6

    Време Герб имаха предостатъчно за имплементирането на важните промени. Можеха да се направят купища ефективни реформи, с които държавата да живвне. Вместо това те направиха реформи, които дестабилизираха държавата. Токът - 7 пъти увеличение, данъци - не знам колко увеличение, заплати малки и замразени. Общо взетоплащанията нахората и разходите за храна се вдигнаха в пъти, а доходите им намаляха. Сега източиха бюджета и няма да се очудя, ако пенсионерите останат без пенсии. Болниците вече са изразходвали средствата си. Представяте ли си какво ще стане, ако април месец хиляди останат без мижавите си пенсии и още хиляди останат нелекувани?

    Нередност?
Нов коментар