България - следващата Гърция?
На предсрочните избори най-добри резултати се очаква да получат мутиралите в социалдемократи социалисти, които се погрижиха за бившите си съпартийци


Манфред Блескин

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
В никоя друга източноевропейска държава в годините след промените на власт не са идвали, и то избрани с голямо мнозинство политици с толкова различна окраска: социалисти, демократи, бившият цар Симеон, тройната коалиция от социалисти, царисти и ДПС, за да се стигне до бившия каратист и доскорошен премиер Бойко Борисов.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
60 коментара
" След промените успешно работещите аграрно-промишлени комплекси бяха ликвидирани."
Очевидно и на дълбоко уважаваният автор му е известно , че Маркс е бил прав .
Това е западно знамение .
Идването на БСП обратно би било пагубно! Нито имат нови идеи, нито нови лица с по-добър морал и държавническо мислене (които толкова ни липсват вече 20 години).
За това е толкова важно да се ходи на избори. Твърдия електорат на БСП ще отиде. Автобусите на ДПС ще докарат хората. Обидените на всичко и всички от партията на посредствеността (ГЕРБ) ще отидат галванизирани от обидата на последните дни (и не разбирайки, че и те нищо не направиха за 4!!! години).
Но ако отново 45% от нас не станат от дивана, пак ще видим същите птеродактили в парламента...с познатите ни наглост, глупост и корумпираност.
Гръцки вариант тук е невъзможен, докато БСП не е на власт. А и дори и да дойде пак ме съмнява да я докарат чак толкова зле.
Гърците са мързеливи, нагли и кресливи. Ние сме завистливи, работим когато не трябва ама все пак работим. А и сме толкова бедни, че никога няма да ни дадат 200 милиарда евро.
Новите които и да са имат 2 месеца да покажат че действат след това народа е пак на улицата.
[quote#3:"Варненски"]А и сме толкова бедни, че никога няма да ни дадат 200 милиарда евро.[/quote]
Къде в статията прочете за Даване...просто ще сме вторият в Европа, източник на нестихващи протести за каквото не се сетиш...това казва човека :)
Глупости на менторите на Европа. Нали Борисов им беше първа дружка, да си го вземат при тях да ги радва. Иска им се източник на нестабилност да си намерят опитно поле за реформи. МВФ също потриват ръце, ама няма да стане
До коментар [#2] от "pzashev":
И другите участвали не заслужават да се връщат докато не се позамият, не си сменят лидерите (и фасадите) и не си заменят чиповете.
Много се надявам от мъндзърките неучаствали досега партии поне една да съумее да спише нещо сравнително смислено като идеи, че да има за кого да гласувам изобщо.
И не, Ярешки не я броя за неучаствала. Да не се надат излишно.
Струва ми се,че препечатаното е внимателно избирано, КАПИТАЛЕ !
До коментар [#2] от "pzashev":
В момента алтернативите не са много, ако изобщо има. БСП имат поне някакви кадри и управленчески опит и някаква връзка с избирателите за що-годе коректив на политиката си. Пагубното ще е да не може да се направи никакво стабилно правителство, а това е доста вероятно.
До коментар [#9] от "f.s.m.": Здравейте! Всеки има право на мнение и аз уважавам Вашето. Но не съе съгласен. В западна Европа в повечето случаи един лидер на партия като загуби изборите си пада върху сабята. Не и в случая с БСП! Един бегъл поглед към страницата им в Интернет показва, че хора като Румен Овчаров, Петър Димитров, Румен Петков са пак на ключови позиции. Според мен те демонстрирано нямат морала, интелектуалния капацитет и новите идеи, които всички търсим и очакваме от управляващите ни. В България (и не само) има място за модерна, силна и разумна партия в ляво от центъра. Но с тези хора, БСП е много далеч от такава.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.