

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Подобно на своя предшественик Бойко Борисов, служебният премиер Марин Райков също изглежда няма особено желание да осветли информация за полетите "по поръчка" на правителствения Авиоотряд 28. Точно преди месец, по реда на Закона за достъп до обществена информация (ЗДОИ), поискахме от министър-председателя информация относно това кой, извън посочените в закона държавни институции, е заявявал и получавал правото да ползва самолетите на авиоотряда за периода от 1 януари 2009 г. до 31 март 2013 г. Поискахме данни още каква е целта на полетите, дестинацията, както и за разходите - каква е тяхната стойност и от кого е била платена.
След изтичане на крайния срок за отговор, получихме уведомление от Николай Боев - съветник в кабинета на Марин Райков и бивш ръководител на пресслужбата на МС по времето на предишния кабинет, който уведомява че исканата информация "касае дейността на други органи и не се съхранява в Министерски съвет" и препраща запитването до генералния директор на Авиоотряд 28, който "е първостепенен разпоредител с бюджетни кредити".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
27 коментара
Ще кажат, ама след 12ти :)
Е трябва ли да е толкова публично ?!
Публикувано през m.capital.bg
Е няма как, сигурно и Райков там е "поел ангажимент" :)
Даа, на народа изобщо не му трябва да знае за какво му отиват данъците.
[quote#2:"Edvard Munch"]Е трябва ли да е толкова публично ?! [/quote]
А не трябва ли!? Харчат моите, твоите, НАШИТЕ пари!!!
Никой не ги пита за ТЯХНИТЕ пари!!!
Щом крият информацията, значни има какво да се крие. Ако всичко беше наред вече да са го публикували и да сме забравили за случая.
Дават ли ти - яж, бръкнеш ли в кацата с меда - бъркай с тенджерата или пуне с буркана, подгонят ли те - трай си....
24 години политически традиции в България....
Явно информацията е твърде смущаваща, щом толкова се притесняват да я изнесат и пада такова чудене как да се измъкнат.
Споко, след като ББ сдаде мандата, правителственият хеликоптер сал веднъж е прелитал над наше село (обикновено прелитат на 200 метра над къщи) с Роско Плевнелиев на път за Русе. А преди ББ си перкаше с Ми-то поне 1 път седмично.
Омерта !!!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.