Следизборните обещания на БСП
Кандидатът за премиер Пламен Орешарски се фокусира върху краткосрочните мерки, но не даде детайли за финансирането им и за необходимите реформи


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Ден преди първото заседание на новия парламент в централата на БСП беше представен обсъденият от Националния съвет на партията управленски план, в случай че тя успее да сформира програмен кабинет. Кандидатът на левицата за премиер Пламен Орешарски представи програмните си намерения, които бързо в медиите придобиха гражданственост като плана "Орешарски". Пакетът от икономически и социални мерки ще стане и отправна точка за преговори с ДПС и "Атака", чиито гласове ще са нужни за сформирането на правителство.
"Стоим пред заплахата за огромни неусвоени фондове. Имаме прекалено кратки срокове да актуализираме споразумението за партньорство с ЕС за следващите 7 години", заяви Пламен Орешарски в обръщението си към социалистическата партия и допълни: "Трябват неотложни мерки за държавността, публично оповестяване за финансовото състояние на страната, нов тип парламентарен контрол, участие на министри в парламентарни комисии и задължителното им участие при приемането на законодателни мерки от тяхната компетентност."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
83 коментара
Да вземем от образованите, инициативните и предприемчивите за да дадем на неграмотните, мързеливите и ограничените, ей на това му се вика лява социална политика.
Видяхме им обещанията 2007 г. по време на учителските стачки когато "разваляха седянката". На обещания сме се наслушали, искаме реални действия, не виждам от кого, обаче, ще ги видим.
А къде е кръчмаря, на обсъждането не е прсъствал кръчмар според мен !!!
Бог да ни пази от тях и идиотските им идеи - и НИТО една дума за привличане на нови инвестиции само харчове . Орещарски се е самозабравил колко дълг ще трябва да емитира за да покрие всички си "гениални" идеи и кой ще го плаща този дълг ?
Новината за запазване на плоския данък за идните 4 години трябва да се изведе на преден план и разлгаси публично още в първите часове на това правителство. Също както и запазването на валутния борд до приемането на еврото и декларираното спазване на маастрихтските критерии за бюджетен дефицит и нова задлъжнялост. Това в голяма степен ще омекоти щетите от другите пакости, които се подготвят под предтекст "активни социални мерки".
На комунистите поне едно не мога да отрека - че са големи калитковци. Ирина Бокова - президент на ЮНЕСКО, С. Станишев - на ПЕС...Ние освен Ф. Димитров - посланик на ЕС в Грузия друго международно признание не успяхме да получим. И сега като гледам - повечето ни конкуренти за чужди инвестиции се самозакопаха, а след 5 години световна рецесия конюнктурата ще им се обърне като по поръчка. Остава само сами да не си пречат....
[quote#2:"someone"]На обещания сме се наслушали, искаме реални действия[/quote]
Ще има и реални действия. БСП ще искат да се обяви за противоконституционен закона позволяващ касиране на изборните резултати в цяло.
П.С. Въпрос оф топик: Не успявам да се логна по обикновенния начин: Натискам копчето "Вход", и в малкия прозорец вписвам моя Емейл + паролата. Успях да се логна (само в Капитал обаче) чрез въвеждане на Емейл + паролата в полето горе в дясно, което ми се отваря след натискане на "регистрация. Но в Дневник съм "унлогнат". Някой да даде акъл какво да правя?
[quote#6:"Moi6e ot Israel, сега в София (onziSa6tia ve!)"]Но в Дневник съм "унлогнат". Някой да даде акъл какво да правя?[/quote]
Същият проблем при мен. Влизаш в "Капитал" и цъкаш линковете към дневник или го избираш горе от полето за адресите...При мен стана.
Имам чувството че Орешарски е учил само до първият семестър на първи курс и е пропуснал лекциите, защото се е пропил с фалшив алкохол и са му измрели доста мозъчни клетки.
Няма ли някой да ви набие в коравите червени крадливи картуни, че трябва да се произвежда за да има пари, които да се харчат.
" Под въпрос остават част от мерките за повишаване на доходите. "
Така е и в Северна Корея .
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход