Държавата призова протестиращите да не нагнетяват напрежение
КСНС заседава близо шест часа, открои няколко заплахи за националната сигурност - протестите, бежанците, енергийната зависимост


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Визита
Междувременно стана ясно, че Волен Сидеров и няколко депутати и бизнесмени подготвят пътуване до Сирия. То ще е по линия на парламентарната група за приятелство с арабската държава. Зам.-председателят й е Магдалена Ташева от "Атака", станала известна с крайните си изказвания срещу бежанците. Посещението ще е в началото на декември, срещите още не са насрочени, но ще се търси най-високо ниво.След като заседаваха близо шест часа в рамките на Консултативния съвет по национална сигурност (КСНС) при президента Росен Плевнелиев, представителите на парламентарните партии, премиерът, председателят на Народното събрание, министрите на вътрешните работи и на отбраната, и директорите на службите излязоха със становище. Държавният глава каза, че е прието с консенсус.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
29 коментара
Ксенофобията и омразата няма да решат проблемите в страната.... това точно!! Браво, напредък има... малък, но ние не сме максималисти....
Изходът от ситуацията е ясен - няма правителство на Орешарски - няма протести и нагнетяване на напрежение.
Купиха и президента за съжаление.
До коментар [#2] от "ПАВЛА - SorryLol":
Точно в 10-ката!
Баси, тея хора в тоя парламент изобщо вършат ли някаква работа?! Това всичкото са били бла-бла и общи приказки.
"Звучи като прехвърляне на проблема от едно място на друго." - от статията; по-скоро прехвърляне от единия крачол в другия, толкова им пука какво става в държавата.
И ние прозоваваме Държавата за същото, особенно Парламента и най-вече Правителството и неговият анимационен герой Орешко.
Къде се дянаха адекватните читатели на Капитал? Напоследък в коментарите е същото като при обикновен новинарски сайт - глупотевини до глупотевини.
Не виждам какво напрежение могат да създадат 50-100 човека. Такова се опитват да създават т.нар.медии като БТВ и Нова, които следят в захлас всяка стъпка на шепа неориентирани студентчета, които лазят по нервите на хиляди шофьори в София с малоумната си игра на гоненица с полицията из централните улици. Ах, какво вълнение, каква патос, какво задъхване бе днес в извънредните /!!!/ студия на двете основни телевизии... Какви удобни гости бяха поканени, как с трепет се чакаше ако може полицията по времена преките включвания да удари или поне да блъсне някой протестър. Какви брадви бяха предварително наточени за лошата милиция...И накрая като видяха, че шоу няма да има с нежелание спуснаха завесата. Цирк!
"Държавата призова протестиращите да не нагнетяват напрежение" Чудесен пример за манипулация и вменяване на вина . Напрежението го нагнетяват тия марионетки наречени "управляващи" Само липсата на капка морал може да възпроизведе подобен призив .
"Протестиращите да не нагнетяват напрежение".. че то какъв протесте ще е тогава?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.