Бизнесменът Йончев
Гласът на "България без цензура" в парламента и прясно изключен от ЕНП политик има любопитни моменти в корпоративното си минало
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Политическият статут и ориентация в ляво-десния спектър на депутата Румен Йончев от Земеделския народен съюз не са напълно ясни все още. Избран от листите на "Коалиция за България", прясно изключен от Европейската народна партия и спряган за коалиционен партньор на "България без цензура" на Николай Бареков, той изглежда достатъчно неопределен да прегърне всяка идеология.
В бизнес начинанията си обаче, Йончев далеч не изглежда толкова непоследователен. Още през 1998 г. (тогава на 27 г.) Йончев е сред съоснователите на "Водстрой 98" - дружество, създадено с цел да приватизира "Водно строителство - Сливен". Той остава съсобственик (с близо 15%) и член на борда на "Водстрой 98" до 2008 г., когато компанията е продадена на Иван Мирински. Той я придобива чрез своето "ПМ Контрол" за 2 млн. лв, сделката е финансирана с банков заем от Корпоративна търговска банка. Според отчета на "Водстрой" за 2011 г. то има заеми за общо 20.8 млн. лв. от КТБ, а справка в имотния регистър показва, че централата му на софийската ул. "Шандор Петьофи" 13-15 е ипотекирана в банката. В последните години чрез щедрото финансиране от банката, "Водстрой 98" в различни консорциуми спечели обществени поръчки за изграждане на редица ключови инфраструктурни обекти (водни, пътни и дори Южен поток).
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
31 коментара
Търсете парите и ще разберете, че крушката си има опашка!
Браво, Капитал!
Тоя явно е от "хамелеоните" . Доста са в политическото ни пространство. Имаше един Тагарински преди време. Мина през всички партии а се оказа че е и масон. Та тоя е от същото тесто .
Точно така. Последно Марио Тагарински се опита чрез РЗС да има достъп до кацата с мед. Любопитно ми е какво ли прави в момента.
[quote#2:"mich"]Имаше един Тагарински преди време. Мина през всички партии а се оказа че е и масон. [/quote]
Адаптира се човекът, какво толкова?
Нищо ново и нищо неясно. Нормален бизнесмен в схемата на олигархичният модел.
До коментар [#4] от "Mark Twain":
Иначе казано, активно конкуриращо поведение!
Хихи, НАП да не е ЧЕЗ? Кой беше шеф на НАП, не е ли вече депутат от ГЕРБ?
Ма как са го фотнали само.
Бе откъде ги намират тез мазните физиономии БСП-то?
Бизнесменът Йончев ще съсипе нацията. Така е прави сте. Отворихте ми очите и вече съм един буден български гражданин. Предполагам това е единстевния бизнесмен-политик и е хубаво, че сте се захванали да го разобличите! Така предпазвате нацията от провал. Благодаря Капитал! Поклон!
Като чета за поредната фирма на поредното лице от властта с лоша репутация и поредната (му) фирма с големи, много големи заеми - ОТНОВО ОТ КТБ! - и заложени и ипотекирани активи НА МНОГОКРАТНО ПО- НИСКА СТОЙНОСТ, като се взрмат предеид големите за България кредити и лимити по кредитни карти на управници, политици, депутати, магистрати - съдии и прокурори от КТБ, КОЯТО НЕ РАБОТИ ПО ПРИНЦИП С ГРАЖДАНИ, А С КОРПОРАТИВНИ КЛИЕНТИ, ако се вземе предвид невероятно агресивната политика на тотално придобиване и закупуване на всички и всякскви боьнеси и акгиви в България от БТК, става збсолютно налижителна една много пълна и обстоятелствена истинска, обективна професионална проверка от незавидима чужда агенция или фирма с безупречна репутация, защото явно тук става дума за огромни инвестиции и пари, многократно по-големи от печалбите на банката, дори заедно с придърпаните години наред държавни стедства плюс декларирания привлечен капитал, с две думи налице са много сегиозни основания за предположения ЗА ГИГАНТСКО ПРАНЕ НА ПАРИ С НЕИЗЯСНЕН ПРОИЗХОД!
И съответните органи, вкл. БНБ, КФН, финансовото разузнаване, ДАНС, МВР и Йовчев ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ, ЧЕ И ТЕ - С ДЕЙСТВИЯТА И БЕЗДЕЙСТВИЯТА СИ - НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ, АКО СЕ ОКАЖЕ И ДОКАЖЕ - напр. от чужди служби - подобно нешо!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.