БСП "констатира прекратяване на членството" на Георги Първанов и Румен Петков

Според Националния съвет на партията двамата обслужват интересите на ГЕРБ

Георги Първанов и Румен Петков на пресконференция на АБВ
Георги Първанов и Румен Петков на пресконференция на АБВ
Георги Първанов и Румен Петков на пресконференция на АБВ    ©  Надежда Чипева
Георги Първанов и Румен Петков на пресконференция на АБВ    ©  Надежда Чипева
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

На заседание в петък Националният съвет на БСП е "констатирал прекратяване на членството в партията на Георги Първанов и Румен Петков". Това се посочва в съобщение на пресцентъра на БСП.

От партията съобщават още, че месеци наред Националният съвет е водил "политика на протегната ръка" към бившия президент Първанов и бившия министър на вътрешните работи Петков, но те са показали, че ще участват на предстоящите евроизбори със самостоятелна листа и че основават друга политическа формация. "Това фактически обслужва интересите на основния политически опонент на БСП – ПП ГЕРБ", смятат от левицата и допълват, че действията на двамата "са насочени срещу усилията, вярата и ценностите на членовете и симпатизантите на БСП".


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

13 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    bluewater avatar :-P
    BlueWater
    • - 1
    • + 8

    Всеки самостоятелно мислещ и информиращ се българин отдавна е разбрал, че БКП, БСП и АБВ са само мимикрии на едни и същи КОМУНИСТИ и агенти на Държавна Сигурност!

    ОСТАВКА наглеци

    Нередност?
  • 2
    pruch avatar :-P
    pruch
    • + 2

    БСП "констатира прекратяване на членството" на Георги Първанов

    ...след което двамата инсинуираха ситуиране от единият крачол в другият. :-)
    Следващата им стъпка ще е добавката ВГЗ към вече така популярното АБВ,визирайки който там им попадне.

    Нередност?
  • 3
    today avatar :-|
    today
    • - 1
    • + 2

    Дали продължават да пишат доноси един срещу друг?

    Нередност?
  • 4
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 1
    • + 3

    Това "самоизключване" е следващ ход на г-н Станишев в личната му война с г-н Първанов, която не ме изненадва.
    По-смущаващото за мен е, че г.н Първанов, който при това е два мандата президент на републиката, допуска, че след оттеглянето си може да се върне в политиката, като си спретне някаква партийка. Все едно съдружник в ООД да се раздели с партньорите си и с капитала, който са му изплатили

    Нередност?
  • 5
    antipa avatar :-|
    D-r D
    • - 1
    • + 3

    Извинете.

    да си спретне собствено ООД със същия предмет на дейност. В бизнеса това може и да става, но в политиката - не. Не направи ли подобен ход и президентът Стоянов, оглавявайки СДС закратко? Но после се усети.

    Нередност?
  • 6
    lusilu avatar :-|
    lusilu
    • - 2

    Докато едните залисват ,другите пребъркват и взимат ! Тактика тип "разделяй и владей " !

    Нередност?
  • 7
    kaludi_kaludov avatar :-|
    Миронов
    • + 6

    истината е, че създаването на АБВ допринесе в много голяма степен за излизането на БСП от ляво-десния консенсус, поддържан от Първанов

    Нередност?
  • 8
    todor_dimi avatar :-|
    todor_dimi
    • + 5

    И друг път е имало опити да се създават политически формации в лявото пространство и търсене на персонални интереси на група хора, но за първи път това се случва в навечерието на избори. Отдавна трябваше да стане ясно кой къде е.

    Нередност?
  • 9
    liubogechev avatar :-|
    liubogechev
    • + 4

    И къде е новината. Има моменти, когато склонността към ексцентрично поведение трябва да отстъпи място на правилата и общата цел. Все едно дали си в лява или дясно. Първанов, Калфин и Близнашки би следвало да знаят това.

    Нередност?
  • 10
    staphane avatar :-P
    staphane
    • + 3

    Независимо, че не съм привърженик на червените, смятах Първанов за добър президент. Тябваше да запази достойнството си и да остане такъв. Но му благодаря, че помага на дясното като отслабва партията си отвътре. :)

    Нередност?
Нов коментар