Програмата за е-управление и съдебна реформа е орязана с 90 млн. евро
Правителството представи окончателната финансова рамка на оперативните програми


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Новата оперативна програма "Добро управление", която наследява "Административен капацитет" и включва мерки за развитие на електронно правителство и съдебна реформа, е намалена с 90 млн. евро. Това стана ясно след представянето на окончателната финансова рамка на оперативните програми, програмата за селските райони и финансовите механизми на ЕС, до които страната ни има достъп в периода 2014 – 2020 (виж инфографиките). Разпределени са парите от Европейския съюз – без националното съфинансиране, което ще бъде определено след окончателното одобрение на програмите от Европейската комисия.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
13 коментара
" .....и към програма "Наука и образование за интелигентен растеж". "
Министър Златанова наистина се нуждае да премине един курс на обу4ение то4но през тази програма
То е ясно защо.Парите вложени в електронното правителство имат далечен и не толкова видим ефект.При стимулирането на заетостта директно се дават пари . Така финансират популизма си. Да не говорим , че около програмите за преквалификация има страхотен бизнес за фирми за обучение. Никой не се интересува от резултата на квалификацията. Служителите в бюрата по труда си натискат парцалите , вземат си комисионните , на обучаемите , обикновено трайно безработни се дават няакви пари определен период и ето ти елегантно купуване на гласове.
А разходите ни за образование са около 4млн. евро, а Германия е дала 414мрд. евро за образование. Ще сме актуални само с нискообразована и ниско квалифицирана работна ръка на западния свят и нищо друго.
Тази министърка ми е звучи винаги неадекватно.
Закривай съдебната система.
Делата да са подсъдни директно на европейски съдилища.
Това правителство няма никакъв интерес от провеждане на съдебна реформа и е-администрация. Предпочита популистки мерки пред належащи реформи с дългосрочен ефект. Предпочита запазване на статуквото и замазването на проблемите.
"посочи единствено, че мерките за пазара на труда са се доказали успешни и затова се увеличава финансирането им."
Да бе, затова безработицата се увеличи,щото мерките по ОП Човешки ресурси са изключително ефективни.
Е-управлението е един от най - големите управленски провали на България. Вече четвърто правителство се опитва да го въведе, като за целта са изхарчени около 400 млн лева, а е-правителство все още няма.
Ако Цацата се разрови в мътилката около електронните услуги ще напълни един затвор с чиновници.
В последния си одит Сметната палата установи,че няма никакъв контрол и отчетност на изхарчените по този проект средста.Само разчетите на 11 ведомства(от общо 100 и няколко) показаха,че са опукани 109 милиона лева за разработки,които не могат да бъдат консолидирани в единна система.Такова крадене и плюскане е било, че електронното управление може успешно да се кръсти "БелЯне 2"
Да разбирам ли, че тез 90 млн евро са разликата между корумпираната ни и бавна съдебна система сега, и перфектната такава в бъдеще? Очевидно НЕ! Кадрите решават всичко! А със стари кадри-старото положение! Без значение дали ще се налеят 90 или 900млн евро повече!
Ясно, вместо пари за електронни услуги, пари за намусени лелки, които да вършат същото "на гише" с прилежащите излизания от работа, трафик, опашки и караници.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.