На фокус - малките производители
Агроминистерството избра засега схема за по-високи субсидии за дребните стопанства, но решенията ще се взимат година за година
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Т.е. големите ще са принудени да въвеждат ефективни технологии щото субсидиите ще намалеят (независимо от триковете за фиктивно разделяне), а малките ще го карат по старо му... щото нали субсидията ще е сигурна. Ама после големи площи умножено по по-ефективна технология ще докарат толкова ниски цени при изкупуването, че малките ще са на загуба, дори и да им вдигнат субсидията.
Пътя към ада е постлан със субсидии и държавно-чиновническа подкрепа срещу конкурентите...
Крайно време е в цяла Европа да се спрат субсидиите за щяло и нещяло. Така ще се намали и този "свръх" внос у нас на земеделска продукция с нитрати и "брани на зелено". Който иска да си развива бизнеса си, да си търси изгодно финансиране. Но това да важи за всеки, за да има някаква конкурентноспособност и при по-малките.
Не искам от данъците и акцизите, които плащам, да "субсидирам" печалбата на друг. Сам мога да определя от кого да купувам и какво.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.