Целта не оправдава средствата
В ангажимента да уволни Камен Ситнилски ВСС мина границите на законното
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Тази седмица за първи път в историята на институцията, която управлява кадровите ресурси на съда и прокуратурата, уволни свой член - бившия заместник главен прокурор Камен Ситнилски. Това беше последният (засега) етап от саморазправата с него, която беше пример за това, че когато имат цел (със скрит мотив), кадровиците на Темида са готови да използват всички средства. Включително и да обърнат закона с краката нагоре, който категорично казва, че за предсрочно освобождаване на член на съвета са необходими повече от 2/3 от гласовете на Висшия съдебен съвет, т.е. 17 гласа.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Малко хора осъзнават, че именно неработещата и корумпирана съдебна система е в основата на олигархо-мутренското "развитие" на България. И нещата вместо да се оправят, стават все по-омазани.
До коментар [#1] от "today":
Малко хора осъзнават, че всъщност основния проблем е в това, че лакейския начин на живот се е превърнал в норма и се приема за нещо нормално, не само сред лакеите, но и сред тези дето ги избират.
Трябва повече да се съсредоточим върху съдебната власт, отколкото върху другите две (три). Ако тя е независима и си върши работата е (почти) сигурно, че и другите ще го правят.
Не знам хора...Не знам колеги. Аз съм отчаян. На куб. Усещането за безнаказаност във ВСС сигурно би могло да се почувства и от Марс. Питам се, как може горката ни държава да се издърпа сама от блатото, като се дърпа за косата?!?
КОЙ? Кой ще подобри отвътре съдебната ни система? Как ще стане това с тези висши магистрати? Дори да приемем, че някак си най-добрите магистрати и родолюбци застанат начело на ВСС, по-широкият периметър от "висши" в съдебната система остава същия поради различните начални моменти на мандатност. Още по-широкия периметър на юрисдикция - КС, НС и той е непроменен...
Какво правим?
Всичко това е толкова отвратително, хората призвани да следят за справедливостта са за тънали до уши в л....а.
това е нивото на българското "право" и нашите "юристи". това е нивото на "българското юридическо образование".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.