Как да си платим данъците по интернет
Крайният срок физическите лица да преведат сумите към НАП е в сряда


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Самоосигуряващите се лица и хората с доходи извън работната си заплата имат още три работни дни - до сряда, да подадат годишните си данъчни декларации и да внесат дължимия данък, ако имат такъв. От Националната агенция за приходите (НАП) напомнят, че до 30 април самоосигуряващите се лица трябва да внесат и окончателните осигурителни вноски за социално и здравно осигуряване. Ето и няколко основни стъпки около данъчната кампания и лесни начини за подаване на декларацията и плащане на задълженията.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
В момента електронния подпис за частно лице струва около 20лв/година, има поне 4 фими които го издават и е единствения сигурен ( и от техническа и от юридическа гледна точка) начин за електронна комуникация с официални институции. И срещу тези пари си спестяваш (почти) всичкото лично общуване с всякакви институции - заплащане на смеки, на общински и държавни данъци и сие. От повече от 10 години не съм плащал сметки и данъци на каса.
В белите държави (Германия, цяла Европа, дори Турция) електронния подпис се издава от държавата и е вграден в чипа на личната карта.
Това че може да се плаща на НАП през ипей е прекрасно! Дано има повече такива добри новини...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход