Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Поставянето на Корпоративна търговска банка под особен надзор ясно показа слабости в политическата ни класа и в банковия надзор, които доведоха до временна ерозия на доверието към банковия сектор.
Фундаментално здравите основи на банките са добра предпоставка за формулиране на отговорно и дългосрочно политическо решение с цел възстановяване на общественото доверие в системата и постигане на трайно стабилизиране. Това решение е не по-маловажно от това за въвеждане на валутния борд през 1997 г.Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
В първата графика явно има грешка...
Но втората графика показва нещо неизбежно за България - предстои ни сериозно увеличаване на държавния дълг заради дупките в банковата система и енергетиката, а от там и увеличаване на данъчната тежест.
Честито! Но преди изборите питайте, често и настойчиво, кандидат политиците какви мерки и политики предлагат с оглед да ви бръкат по-малко в джоба ... важно е за всички нас!
Така е. Поемането на дълг е неизбежно, предвид че съсвем скоро ще почне да се пука енергийната система. Това отпадане на трафопостове, подстанции и дори цели магистрали към областни градове предстои като наводнение в Мизия поради неподдържани язовири.
Проблемът е, че михлюзи като инженер-химикът пак ще газят водата със сухи гащи. Германски, британски и холандски "инвеститори" ще дадат заемчета за "проекти", а когато потънат разните му там ВЕИ, също и други кафяви на цвят инвестиции, ще се наложи... бедните средни данъкоплатци да се бръкнат по-надълбоко, за да осигурят малцово...
Както стана в Испания.. хилади празни жилищни проекти... както стана в Ирландия... 300 евра всеки месец, дори от новородените... Исландия, Гърция... Франция.. Хм, дори в.. Холандия!
АРТЕ има много хубав документален филм по темата:
http://www.newdocs.de/the-secret-bank-bailout/
Сега е ред да видим какво ще е волята на политиите.
До коментар [#1] от "krastitel":
да сякаш скалата не е в проценти, както е изобразено, а в десетично число..иначе мисля, че си е ок в България активите са малко над 100% от БВП
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.