Вечерни новини: 14 септември
Износът на България през юли отново започнал да се понижава; Процедурата по избор на нов председател на ВКС вече е в ход; Очаквано най-много секционни избирателни комисии в чужбина за вота на 5 октомври ще бъдат разкрити в Турция - 136 общо


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
от стойността на щетите от наводненията, които възлизат на 300 млн. лв., ще получи България като помощ от Брюксел, съобщи вицепремиерът Илияна Цанова. Тя обясни пред "Дарик радио", че в апликационната форма не е включено искане и за щетите в Мизия, защото те още не са оценени.
Износът на България през юли отново започнал да се понижава, макар и минимално. След като два месеца имаше ръст около 6-7%, то през юли има, макар и минимален, спад от 0.11% спрямо година по рано. Единствената причина да няма по-голямо понижение са пазарите в ЕС, където има растеж. Не такава е ситуацията обаче към трети страни - там спадът е с над 12%. И това е месеца преди да бъдат въведени санкциите към Русия и ответната й реакция за забрана на внос на някои стоки. Общо от началото на годината също има спад. (Още четете тук)
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Общо взето всичко опира отново до увеличението на доходите на Българиня. Увеличава се покупателната способност, увеличава се и купуването на Български стоки и в крайна сметка икономиката литва ....
http://iconomicabg.blogspot.com
Какво, г-да уважаеми политици налага привилегията за отварянето на 136 секции в Турция? С кой закон се урежда този брой и защо не важи за българите в други страни?
Що за бройка е това и кое налага харченето на толкова пари за всички секции в Турция?
Моля, някой компетентен да ми отговори.
С риск да засегна наши сънародници, за което предварително се извинявам, ще споделя, че съдбата, ходът и делата в границите на България следва да се решават от хора, които сърбат попарата тук. Те са пряко засегнати, най-ясно виждат нещата в държавата и със сигурност им пука в каква държава живеят в момента.
Така, че ще бъде редно българите с двойно гражданство и непребиваващи в страната в рамките на цяла година поне да нямат право да гласуват. Тъжно ми е да го пиша, защото знам, че има доста от българите в чужбина, които страдат наравно с нас и милеят за държавата. Но ако не се направи подобно поправка, още малко и цяла Турция ще определя парламента ни и политиката ни.
Стоп на ДПС простотиите.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход