Коментари Daily - 7 октомври
Лаем във "Фейсбук", но реално не променяме нищо; Борисов, е този, когото Шварценегер може само да играе; Таблицата на Ханке
©
ЦВЕТЕЛИНА БЕЛУТОВА
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Лаем във "Фейсбук", но реално не променяме нищо
От интервю с режисьора Явор Гърдев във вестник "Култура"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
8 коментара
И откъде иде този страх, г-н Гърдев? Няма ли съвсем РЕАЛНА основа, поради която натиква всякаква активност, вкл и съвсем смешната, във виртуала? .htm
Действие ли се иска? Ами ето, предложение за действие: http://sm.a-bg.net/2014/10/07/koi-pecheli-izborite
Стиска ли ни да го извършим? Срещу въоръжените мутри? И техните униформени съдружници от всички нива на официалната власт?
Е?
Публикувано през m.capital.bg
Яворе, добре си го написал, искрено се забавлявах със супата от цвекло и захаросаните чери доматки, и откровението на Борисов - гладен бил.
Но нека да ги видим и водещите европейци - от Виена, Берлин, Париж. заедно с техните витиевати дипломатични фрази. Ние все още не сме ги чули ясно да го кажат: Баста с Ю.П.!
Дали страхът е това ,което ни пречи да изградим нормално общество с функциониращи институции?Преди време бях сигурен,че е точно това,сега не.Всеобщата апатия и незаинтересованост на българина,като че ли изпъква на по-преден план...?!Темата,обаче,е фундаментална .Малко са хората, които са я засягали в медиите изобщо.
Емил Тодоров,
Въпросът е какви именно институции и КАК, в чий интерес функционират; обяснима е и незаинтересоваността оттук - институциите на ТОЗИ тип общество облагодетелстват социални малцинства: мутри, работодатели, чиновници, като разлика между тези категории трудно се прави.
Но в основата е наистина страхът, защото който надигне глава, му извиват врата. Затова и вдигането на главите трябва да е масово и рештелно. И с идея какво от сегашните обществени отношения трябва да се измете като опасен боклук, а кое да оставим и да го развием във вид на функциониращи ЗА ОБЩО БЛАГО институции. Според мен последното заслужават структурите на пряката демокрация и солидарната икономика. Ама се иска много смелост, за да се започне.
Промените у нас, дълбоките промени, ще станат само в килватера на външни промени + мислене извън рамките на натрапените от сега облагодетелстваните демагогемни догми.
Публикувано през m.capital.bg
Погледнете нещата от другата страна - не хората имат страх, а системата няма страх! Тя има усещането, че е ненаказуема! Ако някой сгафи, идва друг, но системата не страда. През тези години на промени, три са системите, които не се промениха, а това са милиция, съд и прокуратура. Те дори се самовъзпроизвеждат. А нас, обикновените хора от какво ни беше страх преди 10.11 - точно от тези три институции! Тяхната непрозрачна основа, действия и прилагане на закона. Така че главната насока е промяна на тези три системи - чрез промени в законите за тях и може би първо чрез промяна на конституцията!
Инак виртуализацията се видя на изборите!
Сестемата няма от какво да се страхува, създадена е да всява страх.
Публикувано през m.capital.bg
И още, едно следствие от теоремата на Гьодел е, че системата не може да бъде променена отвътре и според определените от самата нея правила. Колкото и променени да са институциите, те пак са част от общото, което има една главна функция, която служителите на системата не обичат да изтъкват.
Публикувано през m.capital.bg
Оп, грешка на артритните пръсти; "системата", разбира се, не "сестемата"; моля за извинение.
Публикувано през m.capital.bg
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.