Туристически организации протестират срещу ресорния зам.- министър
Причините за недоволството срещу Бранимир Ботев са спрени евросредства, неработещ закон и подвеждащи анализи


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
След като "Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти" (АББТА) изрази "категоричното си несъгласие" с преназначението на Бранимир Ботев като зам.- министър по туризма в новосъздаденото министерство, тази седмица още дванадесет организации поискаха оттеглянето му. Българския туризъм се движи стремително надолу въпреки оптимистичните анализи на туристическото министерство, твърди председателят на "Българската асоциация по алатернативен туризъм" Любомир Попйорданов в интервю за БНР.
Това не е първото недоволство срещу Ботев. Още когато той получи поста през 2013г., четири големи сдружения обявиха "решителен протест" срещу него заради липсата на образователен ценз и опит в туризма. Ботев имаше шанс да се докаже в служебния кабинет, в което запази поста си. Очевидно браншът не е видял подобрение.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Тези неработещи туристически организацийки вместо да протестират - изобщо работят ли в полза на страната и популяризирането на туризма ни по света? Едва ли...
Поредната калинка ли е?
"Ботев имаше шанс да се докаже в служебния кабинет, в което запази поста си. Очевидно браншът не е видял подобрение."
Значи стана вече логично и правилно министрите и служителите да си запазят поста, когато в работата, която вършат няма подобрение.
А когато има подобрение биват изгонени от поста си???
Цялата история с министерство на туризма е едно много измислено нещо.Може да направим и министерство на деня и нощта и там еднинхора да викат изгрей и залезни на слънцето.
Държавата трябва да отделя някакви пари за реклама и ако няма министерство, парите за неговата издръжка могат добре да послужат, а иначе каква друга полезна работа може да свърши, не ми е ясно.
Хотелиери и туристически агенции трябва да си правят и контролират критериите и да решават нещата на равнище гилдия. Вместо това, те имат една камара организации, по стар народен обичай една срещу друга и се нуждаят от цяло министерство за арбитраж.
До коментар [#1] от "marto76":
В организацията за алтернативен туризъм, която се ръководи от Любомир Попйорданов е по - свестната и по - светла част от туристическия бизнес. Там са хотели и ресторанти, които се опитват да работят за клиентите си. И в голяма степен успяват.
До коментар [#5] от "Gopeто":
А значи все пак има един светъл лъч? Това е добро начало като база.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.