БСК: Бизнесът се справя въпреки политиците
Положителната новина за икономиката е поевтиняването на енергийните ресурси


Георги Желязков

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
от анкетираните предвиждат позитивно развитие на икономиката през 2015 г.
Политическата нестабилност се е отразила най-негативно върху дейността на бизнеса през годината. Това показват резултатите от традиционната годишна анкета на БСК сред членовете на камарата – "2014 г. през погледа на бизнеса". Проучването, което е проведено сред 457 мениджъри и собственици на предприятия, сочи, че другите негативни фактори през тази година са традиционни - престъпността, корупцията, сивата икономика и регулаторната тежест, както и влошаването на достъпа до кредитиране. За съжаление компаниите не очакват значителна промяна и през новата година.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
8 коментара
Едва ли "свръхликвидните" банки ще финансират проектите на българските фирми, които като правило са дребновати ..... без държавна гаранция.... Балами няма, както се вижда.....
Май политицит€ се "справят" благодарение на бизнеса .
Свръхликвидност означава ниски лихви по депозитите, което може да накара вложителите най-накрая да ги изкарат от банките да ги завъртят. Но все още има дефлация и дори мижавите лихви са нещо в такава среда.
Ами ще изнасят капитали в Румъния.Хората си оправиха съдебната система и здравеопазването,съдят корумпирани политици и ясно показват на Европа,че се променят към по-добро.А ние,след всеки доклад казваме на Европа да си гледа работата.Ние ще си правим каквото си искаме,т.е.,каквото искат мутрите и олигарсите.
"Идеята за одържавяването на допълнителните пенсионни фондове (УПФ) също среща категоричното неодобрение от страна на анкетираните – едва 2% от тях подкрепят подобна стъпка, пише в анализа в БСК." a_fack_private_funds/
Аз пък категорично не одобрявам Узаконените Пирамидални Фондове. Ето защо: "Частните фондове са притеснени за пенсиите на родените след 1959 г. Експертите настояват в определен момент парите от лични партиди да влизат в обща сметка като при държавното осигуряване." http://www.segabg.com/article.php?id=629761
Това е красноречивото заглавие на статия във вестник "Сега" в която
меринджейката на финансовата пирамида "Доверие" признава: "Няма субект в света, който може да гарантира изплащането на пожизнени пенсии само със собствени средства", твърди Даниела Петкова, шеф на "Доверие". Според нея наложилата се световна практика е останалите в партидата средства при смърт на лицето да не могат да се наследяват накуп, както е в момента у нас, а с тях да се изплащат само наследствени пенсии и то на ограничен брой роднини."
Коментарът е излишен..... И още - пирамидалните фондове печелят повече от такси, отколкото от инвестиции - http://www.segabg.com/article.php?id=670703
А това от години го говори Сашо Тодоров, ето най-новата му статия:
"Asta La Vista принудителните задължителни „частни пенсионни фондове“" - 28 причини при първа възможност всички родени след 1959 г. да отидат в НОИ и да подадат декларация за отказ от участие в схемата ДЗПО и възстановяване на пълните права за държавна пенсия"
http://alexanderbtodorov.com/2014/12/19/astalavist
От БСК определиха няколко ключови проблема в законодателството, които тежат на икономиката и бизнеса.- Е, след опитите за национализация на пенсионните фондове още повече ще пречи законодателството!
До коментар [#6] от "krasnoselo": ≪Е, след опитите за национализация на пенсионните фондове още повече ще пречи законодателството!≫
Извинете, но можете ли да кажете каква е причинната зависимост между закона за пенсионните фондове и работата на бизнеса в областта на икономиката? Какво пречи този закон на бизнеса в областта на неговата работа в икономиката? Защото аз тази причинна връзка някак си не я виждам.
До коментар [#5] от "Sars Saraktos": ≪Аз пък категорично не одобрявам Узаконените Пирамидални Фондове≫.
Напълно съм съгласен! ++++++++++++++++++++++++++
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.