Карта на бедствието в България
Къде има бедствено положение, аварии и опасност от преливане на реките
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Както метеоролозите предричаха, зимата се завърна с тежки снеговалежи. В някои части от страната те продължават вече четвърти ден, което се отрази най-тежко на общините в Родопите. Във Велинград, Гълъбово, Минерални бани, Батак и Якоруда продължава да е обявено бедствено положение.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Аз си се кефя на 22'C и въобще не ме интересува кво става в бг.
До коментар [#1] от "InmoInvestments":
Доказателство, ще можеш да изкараш българина от България, но не и България от българина!
Картата ви за района на Смолян към 17 часа не е вярна. Ток няма на много места в областта. Има села, на по 20-30 километра от Смолян, за които не се знае какво се случва с тях от 3-4 дни.
Почти всичко реве по къщите, дефакто 1000 чакат 5 работещи със 100 началника на главата да им свършат работа която ако тия 1000 отделят по 10м., то ще бъде свършена. Бедствена обстановка- няма тел. сигнал, ток няма, снажен ад... да ви имам и бедствието, дано не ни стигне реално метереологично бедствие, щото с тия разсъждения ще измре половината ни население.
Само на мен ли ми се струва или най-засегнатите и проблемни райони са тези с влияние на ДПС или такива, в които партията се опитва да прокара и увеличи влиянието си.
Той после снега ще се стопи и...
Интересно ми е, дали комисийките установиха кой стопанисва язовирите, дали са почистени коритата на реките, безопасни ли са мостовете, укрепени ли са свлачищните райони...
Или просто опапаха едни пари, а като всичко отиде по дяволите, виновни и наказани пак няма да има.
До коментар [#6] от "fmx46393838":
Драги хапчетата са в аптеката, ползвай ги.
Явно положението при вас не е чак толкова бедствено, щом имате време да пишете подобни коментари.
Всяка година вали сняг. Всяка година вали дъжд. Всяка година се оказва, че има къщи в коритата на реките (или реките излизат от коритата си - въпрос на гледна точка).
Типичното българско мислене: "аз ще построя къщата близо до реката да не съм далеч от водата за напояване, вярвам в държавата, че ще се погрижи водата да си тече само в коритото". Да ама държавата не е бог (прочетете статията „Държавата като бог“ в блога на Петър Стойков).
При визмане на решение къде да се строи трябва да се има предвид, че коритата на реките няма да бъдат почистени, свлачищата няма да бъдат укрепени, деретата ще бъдат застроени и канализацията ще бъде запушена. Тоест, ако строите - трябва да строите на хълм, където има малък риск от свлачища. Или най-добре - извън територията на България.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.