Заби ли казусът "Бисеров"?
Може ли прокуратурата да разследва корупция по висшите етажи на властта
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В понеделник медиите съобщиха, че Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси е излязла с решение, че бившият зам.-председател на парламента и зам.-председател на ДПС Христо Бисеров не е бил в конфликт на интереси.
Става дума за дейността на Христо Бисеров като народен представител за периода 2009-2013 г. Тогава неговата съпруга и двамата му синове са имали дялове във фирми, които се занимават с производство на енергия от възобновяеми източници, а от своя страна Бисеров е предприемал "законодателна инициатива по отношение на нормативни актове", касаещи именно зелената енергия.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
10 коментара
"Източниците ни в държавното обвинение разказаха, че разследващите търсят предикатното престъпление именно в посока ВЕИ дейността на фирмите на роднините на Христо Бисеров, но без особен успех."
В нормалните държави властите тръгват от престъплението към наказанието, а тук... както винаги наобратно. Първо гръмва новината по утвърден цацаратурен модел, а след това започва да се търси престъплението.
Това означава, че първият и още друг милион на всяка от знайните и до днес видими далавери от началото на "прехода", са от първоначалното хнатрупване ... Всички помним, лишенията ви от закуски и прочее ...
Амнистирани сте, национални айдуци - продължавайте и днес, с нас да търсите причините за батака, в който сме набутани и заедно - Хреформа да завъртим ...
Май да.
Защо никой не пита ,дали притежаваните пари отговарят на доходите му?Откъде са му парите?
бойко да глоби бисеров едни 200 лв, да му се скара да не прави така, и да продължават напред герб и дпс.
Изглежда в определени места и по определени направления доходите на Бисеров се пресичат с това на други лица от мутрополитическия елит на България. И затова, ако се покажат едните доходи" като "пране" ,то ще лъснат или веднага или при следващ "преглед" и другите и всичко се замита,както е в "българския етнически модел".А той нямо нищо общо с етносите. Просто на една част от мутролигархията и дадоха на оперативно подчинение един етнос. Това е нашият принос в направляването на политическите процеси при използването на етническите различия за решаването на икономически проблеми.
"Заби ли казусът "Бисеров"? Може ли прокуратурата да разследва корупция по висшите етажи на властта"
Не може, защото не и остава време от фабрикуването на нескопосани поръчкови обвинения срещу Волен Сидеров и Атака?!
те ако не бяха някои партньорски служби едва ли щеше да има нещо за него,по скоро щеше да си гледа кефа в парламента...
"Същинската част от разследването, така шумно обявено от прокуратурата, е установяването на източника на придобитите средства. А доколкото Бисеров е в политиката от началото на прехода, трудно можем да приемем, че произходът на тези средства може да е различен от корупция."
И цялата тази работа, освен официалното потвърждението от Швейцария за наличието на тези пари и движение по сметките, става по един доста прост и достъпен начин - чрез разследване и разпитване на Бисеров и семейството му.
И тук е големия препъни камък, тези, които "научиха" изпреварващо за сигналите срещу Бисеров, при това от външен, а не от вътрешен (опази Боже:)) източник сигнали, освен че тихомълком и без никакви обяснение ( то има ли кой да ги пита) го извадиха от употреба, но сега, понеже се безпокоят, че ако бъде реално разследван и осъден, може да реши да стане защитен свидетел, да сключи сделка и да натопи тези, с които и покрай които е получил възможността да върти и собствените си далавери и за това са взели мерки, службата която на практика открито ги обслужва ( за прокуратурата става дума), бавно и тихо да го пусне това разследване и дело, така както постъпи и с делото срещу Марио Николов.
С комбинации от "грешки", пропуски, неправилно формулирани обвинения и ако все пак се стигне до съд, ако трябва на по-късен етап, съдията ще бъде компрометиран ( да речем като Ченалова) и дори защо не и убит... и делото ще трябва да започне от начало, докато изтекат всякакви давностни срокове.
Та схемата е проверена, обезпечена с верни изпълнители и само очакваните реформи и размествания могат да объркат плановете на стоящите над Бисеров.
До коментар [#1] от "Black Ice":
[quote#1:"Black Ice"]В нормалните държави властите тръгват от престъплението към наказанието, а тук... както винаги наобратно. Първо гръмва новината по утвърден цацаратурен модел, а след това започва да се търси престъплението.[/quote]
Дори и така да беше, пак щеше да е по-добре в сравнение със сегашното дередже.
Между другото тази 'новина" нямаше никога да гръмне, но понеже сигнала е от външна служба и държава, нямало е как да го скрият.
Затова сега обвинението, след новината, не търси престъплението, напротив, то има важната задача, как по успешно да го скрие, замаже, забави, докато престане да бъде новина - виж "Октопода", виж делото срещу Марио Николов и маса други подобни, които къде с нарочни грешки, къде със загуба на документи, ако трябва със "загуба" на свидетели и т.н., докато съда поради липса на доказателства установи, че човека е невинен.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.