Какво ще представлява единният антикорупционен орган

Зам.-министърът на вътрешните работи Филип Гунев пред "Капитал"

   ©  НАДЕЖДА ЧИПЕВА
Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Седмица след като България прие стратегия, с която трябва да започне още по-ефективно да бори корупцията по високите етажи на властта, в бюджетната комисия на Европейския парламент беше проведена дискусия за ефекта на Механизма за сътрудничество и напредък, по който всяка година България и Румъния са оценявани за това как се справят в сферите правосъдие и вътрешен ред.

Изслушването, освен първо по рода си, се отличи и с очевидната разлика в представянето на българите и румънците. Едните отчитаха резултати, а другите - намерения за реформи. Пред евродепутатите румънските представители (министър на правосъдието, главният прокурор от независимия орган за борба с корупцията) представиха впечатляващи резултати от борбата с корупцията. България просто представи стратегията си за реформа.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

6 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
Нов коментар