Либерализираните енергийни пазари могат да доведат до по-ниски цени
За България това е постижима цел, но в по-дългосрочна перспектива, а не само в рамките на 2015 г.
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Кристоф Ференци е партньор в адвокатска кантора "Kinstellar Унгария" и ръководител на енергийната практика на Kinstellar. Има значителен опит по проекти в енергийния сектор, включително такива, свързани с електрическа и топлинна енергия и природен газ. Работил е по имплементирането на големи енергийни обекти за конвенционална енергия и за възобновяеми енергийни източници в Европа. Предоставял е правни консултации по много въпроси, свързани с енергийните регулации, които са от национално значение в Унгария и Европа. Има богат правен опит по M&A и приватизационни сделки. Той е арбитър в Постоянния арбитражен съд по енергетика в Унгария. С него разговаряме за възможностите и предизвикателствата пред отварянето на енергийните пазари, необходимостта от енергийна борса и предимствата на пълната либерализация на електроенергийния сектор.
- Г-н Ференци, с какво либерализацията ще подобри функционирането на енергийния пазар? Кой всъщност ще спечели от отварянето на пазара?
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.