90 млн. евро субсидии за нови енергийно ефективни машини
Малките и средните компании ще могат да кандидатстват за финансиране до 1.5 млн. евро


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
"Разходите за покупка на системи за отопление и охлаждане и/или производство на електрическа енергия от възобновяеми източници (ВЕИ), които могат да бъдат само за собствено потребление, не трябва да представляват повече от 50% от стойността на целия проект."
Което показва амбиция да се насърчат и проекти в сферата на производството и технологията. При все това, вероятно най-много проекти ще има за нови горелки и котли, кондензатоотдели, регулиране на оборотите на помпи, компресори и вентилатори, подмяна на трансформатори, компенсиране на фактора на мощността и може би на някои места - за утилизация на отпадна топлина и дори за намеса в конкретната технология.
Обикновено хората в предприятията най-добре знаят какво е добре да се направи - и все пак хубаво е, че има и изискване за енергийни одити - един втори поглед върху нещата е винаги от полза. А и един добър енергиен одит е подходяща основа за предложенията за проекти.
В тази статия е написано, че:
"български компании гиганти - с персонал над 250 повече души и годишен оборот над 97.5 млн. лв. или активите над 84 млн. лв. "
Критериите в закона за счетоводството са същите за големи компании, но там макс. активи са посочени 38 000 000 лв.
Кое е вярното?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.