Дългият глас на народа
На какво се дължи успехът на Слави Трифонов и екипа му в инициирането на референдум и докъде могат да стигнат амбициите им


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Пред зала "Катя Попова" в Плевен цари оживление. Час преди да започне поредната среща на Слави Трифонов и екипа му с български студенти, десетки младежи вече са се събрали на малки групички пред сградата в центъра на града. Разговорите на студентите - повечето от които от местния медицински университет, са по целия конспект - от апатията на "младите", през инициирания от "Шоуто на Слави" референдум, до това как водещият е "смачкал оня от жълтия сайт". Не минава и без Румъния и успехът й срещу корупцията. "Абе, тука няма да стане така", гласи песимистичното заключение.
Един въпрос обаче витае над всички останали - ще влезе ли Слави в политиката? Мненията тук са различни - според млад мъж моментът за това е точно сега, защото навярно съвсем скоро ще има предсрочни избори. Негова приятелка го контрира, че водещият трябва да изчака поне година след провеждането на референдума, за да не изглежда сякаш го "яхва". Но за мнозинството от събралите се пред зала "Катя Попова" въпросът е не дали, а по-скоро кога Трифонов ще се включи директно в политическите процеси и ще се кандидатира за публичен пост. Дори скептично настроените към референдума не могат да си представят алтернатива и осъзнават, че много малко други популярни личности имат влиянието на водещия. "Смятай докъде сме стигнали щом единственият, който може да ни обедини, е един чалгаджия", възкликва друг младеж, преди да допълни, че все пак би подкрепил евентуален политически проект на Слави.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове