Община Варна ще похарчи за поддръжка на парковете си 16 млн. лв.
Подрязването на тревата и клоните и чистенето на алеи в морския град вече години се печелят от шепа свързани фирми


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Поддръжката на зелените площи във Варна ще струва 16 млн. лв. за четири години. Това става ясно от открита обществена поръчка на общината. Сумата е за поддръжка на всички паркове без Морската градина - трева, рязане на дървета, почистване на алеи, както и за зелените площи около улиците. Опитът на Варна досега е, че основно свързани фирми са печелили предходните конкурси.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Кои са тези паркове, освен Аспруховския, който е държавен, а не общински и ботаническата градина, която е на Софийския университет (май)?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.