Червени войни: епизод 49
На БСП ѝ предстои важен избор на лидер, от който може да зависи как ще изглежда политическата система на България след няколко години


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Направете следния гугъл тест - колко пъти премиерът Бойко Борисов с раздразнение споменава името на Радан Кънев, доскорошния си коалиционен партньор, и колко често това на Михаил Миков, лидера на БСП, най-голямата опозиционна партия в парламента. Резултатът нe е в полза на Миков.
Социалистическата партия вече дори не е сериозен дразнител за управляващите. Използвайки толкова популярната руска тема в дискусиите в БСП, тя вече рискува да последва съдбата на "Справедлива Русия" - "отгледана" опозиция на управляващата клика в Кремъл. Не напразно един от основните въпроси преди предстоящия този уикенд 49-и конгрес на партията е дали тя вече не се подготвя да стане бъдещият коалиционен партньор на ГЕРБ. Той се използва като опорна точка за атака както към настоящото ръководство, така и към ферментиралата вътрешнопартийна опозиция, чието олицетворение е най-вече Корнелия Нинова.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
,,... един от основните въпроси преди предстоящия този уикенд 49-и конгрес на партията е дали тя вече не се подготвя да стане бъдещият коалиционен партньор на ГЕРБ...,,
Напотив, по добър коалиционен партньор от ДСБ за БСП(ако Корнелия стане председател)няма. И Радан и Корнелия са издигнати от Иван Костов.
Така че и двамата са сукали от една бозка, така че БСП и ДСБ са си лика и прилика
Промяна??? Те не се промениха, когато на три пъти хвърлиха държавата в пропастта. Не се променят и когато са изправени пред разпада на собствената си партия.
До коментар [#1] от "сидер":
,,... един от основните въпроси преди предстоящия този уикенд 49-и конгрес на партията е дали тя вече не се подготвя да стане бъдещият коалиционен партньор на ГЕРБ...,,
Защо бъдещ коалиционен партньор? Та те са си дружки от доста време насам! Приеха (рамо до рамо - винаги в един и същи строй) закона за НСО, ЗОП (закона за обществените поръчки), новата КЗК, промените в КСО, промените в ИК, заедно опраскаха съдебната реформа, заедно гласуваха за управителя и подуправителите на БНБ, заедно гласуваха за омбудМАЯ и т.н. Какви доказателства повече са необходими за да се докаже, че ГЕРБ и БСП са ВЕЧЕ и ОТДАВНА в коалиция. Даже Бойко Борисов все още не си е върнал партийният билет, а може би и все още си плаща членският внос в БСП.
опозиция друг път
Очевидно БСП са избутани от повечето корупционни схеми и единственият им спонсор в момента е Кремъл. Това обяснява преекспонирането на руската тема. С тази реторика избиратели няма как да спечелят - русофилството в България е бутикова е пренаселена ниша, особено след анексията на Крим и агресията в Украйна. А цената на това спонсорство е ясна - лобиране на отмяна на санкциите и подържане на руското колониално робство в България. Вече е ясно, че в БСП катарзис няма да има. Тази партия никога няма да заеме национално отговорна позиция и да има куража да я защитава. Кърпят положението на парче и по този начин сами се обричат на презрение и изчезване.
[quote#5:"asdas200"]след анексията на Крим и агресията в Украйна[/quote]
В България никой не се впечатлява от това.
"След катастрофалното обвързване с ДПС и Делян Пеевски през 2013 г. и най-оптимистично настроеният член на партията няма как да не е потънал в дълбока депресия. "
Лирическа измислица. Огромната част на твърдия електорат на БСП изобщо не се интересува от политика. Те са дългогодишно промивани мозъци , които още се надяват БСП да стане БКП и социализма да се върне в България заедно с Българо–Съветската дружба. Само смъртта би променила позитивните им чувства към партията-майка.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.