МВФ препоръчва борба с корупцията и реформи в държавните предприятия
Есенната мисия на фонда обръща внимание върху емиграцията като проблем, по който трябва да се работи


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Рисковете пред България са дългосрочни и са свързани с липсата на напредък в няколко сектора - борба с корупцията, по-добро управление на държавните предприятия, подобряване на демографията чрез политики за задържане на младите хора в страната. Това са част от заключенията на експертите от Международния валутен фонд (МВФ), чиято редовна мисия, водена от Реза Бакир, приключи на 16-ти септември. Според тях сега е моментът за започване на реформи в тези области, за да може страната ни да си гарантира стабилност в дългосрочен план.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
Че то по силната препоръка на един друг Алехандро си затворихме ядрените реактори. Така че доколко Реза Бекир и Алехандро Хайденберг са обективни и независими в мнението си? Излиза че ако национализиряат и не изплащат частните пенсионни фондове, докато не навършим 76 години, ще цъфнем и вържем...
"Рисковете пред България... борба с корупцията..."
Че кой да се бори с корупцията, като борците ни управляват. Забравили са да споменат липсата на съдебна система, откъдето идват всички останали рискове.
Мдааа, липсата на справедливи закони и справедливо правораздаване е много болезнен проблем в България!
Кои пък точно са МВФ, че да слушаме техните препоръки!? Доста държави си изпатиха от глупостите им.
"...Постигането на балансиран бюджет би помогнало на България да намали равнището на държавния дълг до 25% от БВП, посочват още експертите..."
"...Очакванията на Министерство на финансите са дефицитът в края на годината да е под 1% от БВП или двойно по-нисък от планирания със закона за бюджета. Това стана ясно от думите на финансовия министър Владислав Горанов по време на парламентарняи контрол в петък..."
Всъщност кое е вярно от двете "под 25%" или "под 1%" от БВП, понеже си е разлика за дълга ?
На МВФ не му ли омръзна да дава едни и същи препоръки?!
Всъщност искат от нас да разградим сегашната процъфтяваща наша държава до самите основи, понеже корупцията е една от тях, и да я изградим наново!
А откъде материал?!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход