Как да хакнем прокуратурата
Съдебният контрол над действията и бездействията на държавното обвинение може да реши проблемите, които то създава
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Ако някой журналист застане очи в очи с ръководителя на държавното обвинение и попита "Ще разследвате ли?", вместо отговор ще получи въпрос: "Питате ме, защото вашият издател е подсъдим?" Или: "Вашето издание се финансира от Сорос, нали?"
Ако двама депутати искат да поканят главния прокурор в парламента, за да разберат как върви разследването за фалита КТБ, ще чуят: "Не вие, а мнозинството в парламента може да ме изслушва."
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
Поздравления,г-н Росен Босев!
Много актуален материал и точно днес,когато Цацаратурата действа селективно,напада конкретни и протектира ""свои"" фаворизирани медии!
Гл.прокурор си играе като капризно дете,което само решава кога,кого и кой да нападне и пред кого да ""рапортува"".
http://challengingthelaw.com/konstitucionno-pravo/ privatizirane-na-obvinenieto/
Ето това е:
"настоящият главен прокурор Сотир Цацаров отделя много повече време за медийни и политически анализи, отколкото за борба с престъпността"
"Какво всъщност работи г-н Цацаров – дали е цензор, или е главен прокурор?" istian-takov-pita-kakvo-raboti-sotir-cacarov.html
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/politika/kr
"Съдебният контрол над действията и бездействията на държавното обвинение може да реши проблемите, които то създава"
Като се добави и
Прокурорският контрол над действията и бездействията на съда може да реши проблемите, които той създава,
нещата стават точни. :)
Между съда и прокуратурата има естествено противоборство, което би трябвало да се използва разумно за повече прозрачност в интерес на хората. Едностранчивото овластяване намирисва на тоталитаризъм.
САПАРД...
Честно казано състемата ни в момента е що годе добре, на средно европейско ниво. ПРОБЛЕМЪТ са кадрите - главния прокурор и мнозинството на ВСС. За това прокуратурата е зациклила и в съдебната система се налагат послушни малодушни субекти. Представете си само за момент, че Лозан Панов е главен прокурор, а малцинството от ВСС е мнозинство не само в съдийската но и в прокурорската колегия! Това ни е проблема - хората на ключовите постове са пробити. И не само в съдебната система; скандала напоследък в медицинска академия показва, че същия тип човекоподобни са окупирали навсякъде влиятелните позиции. И то не само в държавния сектор но и в частния - петролния картел е добър пример. Затова истинските хора изтичат през терминал 2.
Прокуратурата и съдът трябва да са в различни сгради за да не си бъркат по дупките всеки ден!
Действията и бездействията им трябва да се контролират някак си, но и за действията и бездействията на полицията трябва да има контрол защото сега прокуратурата е като чадър над тях!!!!!!!!!!!!!!!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход