Доклад: Лошо управление и бедност пречат България да напредва
В световната класация страната е 57-ма от общо 149 държави
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
България се изкачи за 10 години с три позиции в индекса за просперитет на базирания в Лондон институт "Легатум", но слабите резултати в управлението, здравеопазването и личната свобода я задържат на дъното на групата страни, членки на ЕС, показва новият доклад на организацията. Напредък е отчетен в категориите "Бизнес среда", "Обществен капитал" и "Околна среда". Но преходът към демокрация и свободна пазарна икономика са по-бавни и това прави страната една от най-бедните и най-корумпираните в района.
В световната класация на България е отредено 57-о място от общо 149 държави - малко по-добре от Еквадор и Черна гора, но по-зле от Ботсвана, Ямайка и Шри Ланка.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
България се изкачи за 10 години с три позиции в индекса за просперитет на базирания в Лондон институт "Легатум",
_____________
Еха, значи за още 30 години в ЕС и НАТО с неолибералната "демокрация" все ще влезем в топ 50 на проспериращите държави и то ако те седят на едно място!
Сменим ли политическата върхушка, бързо ще настъпят промени. Обществото ни е узряло за такива. За съжаление, формалният режим си отмина, но кукловодите си останаха същите.
Хубав доклад, вЕрни изводи. КАк борим бедността? С корупция, безконтролна съдебна власт, безотчетни обществени поръчки, пилеещо здравеопазване и присъединяване на нови ВЕИ-та ли?
До коментар [#2] от "Георги Георгиев":
Нали на всеки 10 години се сменят. Безнадеждно е, новите във властта идват като реформатори и си заминават като обикновени грабители. През септември 1944 г. е направен най-големият опит за изриване на предишната власт - убийства, персонален и държавен грабеж. Резултатът е възстановяване на изходното положение след няколко десетилетия. Сега въртележките са по-бързи, идват нови и нови мераклии за държавната каца с мед. Та в тоя ред на мисли сякаш е най-добре истински богатите българи да си поемат властта, а не да ни подмятат някакви пионки. Така поне ще се знае кой сват и кой кум.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.