🗞 Новият брой на Капитал е онлайн >>

ЕК подобри прогнозата си за икономиката на България

Очаква се ръстът на БВП за следващата година да достигне 2.9%

Частното потребление вероятно ще се превърне в ключов двигател на икономическия растеж, смятат от ЕК
Частното потребление вероятно ще се превърне в ключов двигател на икономическия растеж, смятат от ЕК
Частното потребление вероятно ще се превърне в ключов двигател на икономическия растеж, смятат от ЕК    ©  Мария Съботинова
Частното потребление вероятно ще се превърне в ключов двигател на икономическия растеж, смятат от ЕК    ©  Мария Съботинова
Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Европейската комисия е повишила прогнозата си за нарастване на брутния вътрешен продукт на България спрямо очакванията си през пролетта. Това става ясно от есенния доклад за икономически прогнози в държавите - членки на ЕС, публикуван в сряда. Очакванията са през 2016 г. той да достигне 3.1%, а през следващата година - 2.9%, показват данните.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар