Чужденците в България - само срещу скъп имот
Депутатите оставиха прага за постоянно пребиваване от 600 хил. лв. и не го свалиха на 100 хил. лв.


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Парламентът окончателно отхвърли предложението за промяна в Закона на чужденците в Република България (ЗЧРБ), което предвиждаше шесткратно намаляване на цената на недвижимия имот, чиято покупка дава право на чужденец да получи разрешение за продължително пребиваване в България. Такова право остава да се дава, когато цената е минимум 600 хил. лв. без значение дали е фирмена собственост или на физическо лице.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
Добра новина е, че депутатите могат когато пожелаят да проявяват здрав разум. Понижаването шест пъти изискуемата стойност на недвижим имот който да даде право на собственика на постоянно пребиваване в страната би довело до масова вълна от имигранти, чието присъствие в България би било не само нежелателно, но и вредно. 100 хил. лв. или 50 хил. евро е стойността на малък апартамент в София, множество потенциални имигранти с мътно минало от рискови държави разполагат с такава и с по-голяма сума и не биха се поколебали да я използват за зелена светлина към ЕС.
В Унгария правят нещо друго: Срещу депозит от 300 000 евра, всеки чужденец може да прави бизнес в страната. Когато си тръгне, му връщат парите, ако разбира се няма дългове...В Будапеща видях много китайци от КНР и Тайван.
Чужденците в България - само срещу скъп имот, а бежанците - безплатно!
"аргументът за шесткратното намаляване, даден от директора на Дирекция "Миграция" в МВР Николай Николов пред депутатите, беше преди всичко да се даде възможност на руски граждани, които са купили дом в България, да получат право на продължително пребиваване"
Що за безочлива наглост!? И този защитник на руски интереси не е уволнен?!
А защо презден парламентът или съдът, или прокуратурата се занимават да бранят интереса на руските граждани, фирмите им и държавата им?
Питам аз и отговор не искам...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход