Новият брой:
Какво се случва в държавата

Посланици от 12 държави от ЕС в София защитиха мониторинга

Позицията е поредната в защита на наблюдението на съдебната система след атаките на главния прокурор и медиите на Пеевски

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Посланиците на 12 държави от Европейския съюз - Австрия, Белгия, Дания, Франция, Финландия, Германия, Италия, Люксембург, Нидерландия, Полша, Швеция, Великобритания, подписаха съвместно изявление за подкрепа на Механизма за сътрудничество и проверка. В изявлението, разпространено до медиите, изрично се посочва, че то е провокирано от дирижираната атака срещу мониторинга, провеждана в някои издания. Макар и да не се посочва изрично в писмото, очевидно се визират няколко издания, свързани с депутата от ДПС Делян Пеевски, които обгрижват политическата конюнктура, главния прокурор Сотир Цацаров и мнозинството във Висшия съдебен съвет (ВСС) и открито работят срещу реформи.

Посланиците гарантират "интегритета на процеса на МСП и ангажираните с него експерти" и подкрепят декларацията на комисията от 17 март 2017 г .


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    drilldo avatar :-|
    Георги Георгиев
    • + 4

    "Политици, журналисти, магистрати са обвинявани за доносници на Брюксел, а механизмът е определян като "неефективен", защото не довел до съдебна реформа у нас"

    Върховна наглост - след като със всички сили се бориха срещу реформата, сега механизмът им е виновен, че са успели да се преборят. С две думи - бихме ви, предайте се.

    Смешното е, че донякъде са прави. Механизмът има нужда от промяна и преки финансови санкции при липса на прогрес.

    Нередност?
Нов коментар