Корпулентната сянка на Волен
От квотата на "Атака" в управлението се озоваха имена, свързвани с икономическото лоби на ДПС


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Когато в края на май 2013 г. лидерът на "Атака" лично осигури липсващия един глас за небоходимия кворум от 121 депутати за избора на правителството на Пламен Орешарски, неоценимата му услуга към БСП и ДПС беше наречена "златният пръст на Волен". Тогава "Атака" изобщо не беше в управляващото мнозинство и само можеше да се гадае как националистическият лидер осребри златния си пръст срещу благосклонността му към двете управляващи тогава партии БСП и ДПС.
Четири години по-късно партията на Сидеров влезе официално в управлението като част от по-малкия коалиционен партньор на ГЕРБ - "Обединени патриоти". На ключови позиции от нейната квота обаче се озоваха не представители на "Атака", а основно имена, които се свързват с икономическото лоби на ДПС. По какъв точно начин са влезли в изпълнителната власт отново може само да се гадае
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Еее, след като стоплихте водата, сега изстудете и бирата - Шиши гепи най-апетитното от икономиката (забрани приватизацията за да ограничи други алчни конкуренти) и сега иска да гепи и най-апетитното от земеделието (земи, гори и води). КОЙ взел, взел. КОЙ дал, дал. Огледалце, огледалце, я кажи КОЙ е най-богат в БГ?
Наредили са добре картите.
Даа, помня когато Борисов съобщи преди година, че пеевски ще се оттегли и ще напусне страната. Вместо това сега пеевски се залоява още повече във властта. Но това е проблема като една държава няма истинска опозиция. БСП освен, че е част от модела пеевски, също така ще натрупа за нула време милиарди дългове за да налива в държавните предприятия които са каца без дъно (по примера на Венецуела). Истинските прореформаторски партии, като "Да, България" са съсипвани постоянно от гьобелсовата пропаганда на пеевските медии. Като в путинска Русия кадето истинската опозиция се заличава още в зародиш. Дано Борисов да има малко съвест за да не допусне в третия си мандат България да стане фасадна демокрация, евроазиатски тип.
Изсмукани от пръстите нелепи опити за внушение ... Но иначе гръмко заглавие като за жълтата преса.
До коментар [#4] от "vpl24522913":
Някои може би се заблуждават,че тяхните опити са меродавни и
сивите клетки на всички са еднакъв брой. Блаженни са верващите,но не заблудените.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.