Когато е начело на ЕС, България ще иска да говори за еврофондове и култура
Страната ще се бори за продължаване на кохезионната политика, въпреки че предстоят мащабни промени в нея


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
България ще отстоява позицията си за силна кохезионна политика и по-конкретно продължаване на европейските средства за държавата. Това стана ясно от изказвания по време на панел на тема "Ангажиментът на институциите – приоритетите и целите на България преди и по време на председателството на Съвета на ЕС" като част от дискусията "Европа: Отново на път".
В него взеха участие бившият и настоящият министър по европредседателството - Деница Златева и Лиляна Павлова, както и техният предшественик Меглена Кунева. Останалите участници бяха
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
"Трите страни ще надзирават напредъка на евросъюза по теми като върховенството на закона, единния дигитален пазар, засилване на банковия съюз и еврозоната и кохезионната политика. "
И трите са силно неудобни тук. Затова, понеже са ни наложени от тройката, ние ще си използваме три локални теми тотално несъобразени с характера на председателството и ярко индикиращи нашите користни интереси. Понеже имаме история, дайте ни пари.
Такава ни е цялата евроинтеграция, затова ни е и такъв прогреса. Кохезионната политика няма да спре. Не заради нас, а заради Унгария и Полша, които са първо сред най-големите и реципиенти и второ защото Вишеградската четворка е мощен инструмент за натиск. България няма защо да се хвърля между шамарите, а трябва сериозно да поработи за някакъв поне хигиенен минимум на реформи, който ще ни остави в правилната част на ЕС.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.