Възходът на Казанлък
В последните години градът се развива динамично и качеството на живота се подобрява
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Темата накратко:
- Заради добрата икономическа конюнктура днес в Казанлък се виждат някои от класическите белези на "процъфтяващия град".- В града безработица няма, а оръжейният "Арсенал", където средната заплата е 1000 - 1200 лв., всекидневно извозва хора от Стара Загора и Габрово.
- С пълна пара ряботят и другите предприятия, включително малки частни цехове, които изработват части за европейски заводи и руските пазари.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
20 коментара
Да не забравяме, че в Казанлък са и предприятия като Кремона, М+С Хидравлик, Хиропневмотехника. Браво на града, дано бъде за пример на други не-областни градове
Възходът на Казанлък се нарича ДОБРО УПРАВЛЕНИЕ последните години.. Както и на селата около него..
Добре е, че се получава и при други градове, а не само в някои областни + столицата, а честно казано качеството на живота би било в пъти в по-добро от това на по-големите градове, особено за гледане на деца. Дано за в бъдеще четем още подобни материали и за други китни местенца из България...
За да си щастлив ти трябва къса памет и здраве. В смисъл, забравиха как рядко работеха без заплата и едва прехранваха един стомах, ама сега като се отвори работа искат втори стомах... имаше една такава приказка, що нямаме два стомаха, ама тя е за който има по-дълга памет. ;)
В града е базирана и една известна с иновативнато си поведение на пазара фирма, работеща в сектора на безизкопните технологии, рехабилитации на водопроводи и канализации и строителство и поддържане на пречиствателни станции за питейни и отпадъчни води- "Строителна Механизация"АД. Такива фирми като тази са буфер, който поема ударите при икономически кризи и приютяват и отглеждат специалистите, които са необходими на големите фирми като "Арсенал", но при кризата са освободени и са изпратени на пазара на труда. В града е постигнат неимоверен успех в производствената дейност, защото е отделяно внимание и средства за обучение и подготовка на технически кадри, което не трябва да спира-видно е, че това е най-добрата инвестиция.
"... стоката се обновява поне два пъти седмично" - това е специфичен трик на магазините за втора употреба, пускат няколко чувала днес, след няколко дни още няколко и така имаме "често зареждане". Не е толкова важно, само за протокола. - Все пак, какво правят когато войната в Сирия свърши?
До коментар [#6] от "gigabyte":
Спокойно, вече подготвят следващата - Саудитска Арабия/Иран и Катар.
То ако беше само Сирия, ВМЗ щеше да си седи на 500 човека със забавени заплати. Афганистан, Украйна, Йемен, Либия - нявсякъде се гърми с наше джепане. На Афганистан, пак Авионамс им оправя хеликоптерите - Америка плаща. От там и мераците на всички за завода.
Продават смърт и за това са добре. Като свърши войната пак ще си чакат заплатите, а държавата ще се чуди да приватизира ли оръжейните заводи.
Ако бандитите на прехода (не само Костов) не беха извършили масова деиндустриализация с цел грабеж, сега цела България щеше да е във възход, не само 2-3 града. Това което го има там го имаше във всеки град, само требваше предприятията да се модернизират, да се намерят нови пазари и да се продадат на сериозни инвеститори, а не на приближени до властта крадци. Това е основната причина България да е бедна днес, но никой не беше осъден за разграбването. Тука копайте, но нали и вие се облажихте, затова не ровите там. Само със силна индустрия България може да е богата държава, всички други сектори на икономиката ще процъфтяват едва когато имаме силна индустрия, която да вдигне потреблението.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.