Новият брой:
Правителство с ГЕРБ?

Партии и институции се надхитрят кой да води битката с корупцията

Управляващите настояват предимно за превенция, БСП и президентът говорят за възмездие

Корнелия Нинова влиза в няколко битки на страната на Румен Радев - за звеното за борба с корупцията по негов модел, срещу временната парламентарна комисия за избор на нов боен самолет, в подкрепа на договорките от КСНС за модернизация на армията
Корнелия Нинова влиза в няколко битки на страната на Румен Радев - за звеното за борба с корупцията по негов модел, срещу временната парламентарна комисия за избор на нов боен самолет, в подкрепа на договорките от КСНС за модернизация на армията
Корнелия Нинова влиза в няколко битки на страната на Румен Радев - за звеното за борба с корупцията по негов модел, срещу временната парламентарна комисия за избор на нов боен самолет, в подкрепа на договорките от КСНС за модернизация на армията    ©  Анелия Николова
Корнелия Нинова влиза в няколко битки на страната на Румен Радев - за звеното за борба с корупцията по негов модел, срещу временната парламентарна комисия за избор на нов боен самолет, в подкрепа на договорките от КСНС за модернизация на армията    ©  Анелия Николова
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Посланието на лидера на БСП Корнелия Нинова от тазгодишното издание на събора под връх Бузлуджа беше изненадващо. Но не защото съобщи името на партийната телевизия или пък задълба във вътрешнопартийните противоречия с Георги Гергов. Тя не спомена загубата на парламентарните избори преди няколко месеца, нито обеща предсрочен вот. Нинова посвети акцента на партийния митинг на 29 юли на президента Румен Радев и за пореден път се превърна в негов говорител.

Председателят на БСП поиска нещо конкретно - държавният глава да назначава директора на бъдещото звено за борба с корупцията по високите етажи на властта и дори навлезе в още по-големи детайли пред (по оценка на самите социалисти) 60 000 симпатизанти. Според Нинова единният орган трябва да бъде изграден на основата на дирекцията на ДАНС за борба с корупцията, която и сега би следвало да прави същото, но тя да бъде изведена от агенцията и да стане независима. А независимостта е пряко свързана с начина на кадруване в този орган, на който ще се дадат много правомощия.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
3 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    plebs avatar :-|
    plebs

    Корни и резидента: "...да разровят всички крупни съмнителни обществени поръчки, да гледат много внимателно в това, което в момента се случва."

    ПРИВАТИЗАЦИЯТА, Корни...
    И Досиетата на приватизацията. Това ще даде голямата картина на корупцията.
    Моделът на прехода:
    1. Директна приватизация на външно-търговските дружества от Луканов.
    2 Входно-изходна "икономика" за приватизация на печалбите и национализация на загубите.
    3. Борческа "икономика", бранеща вътрешните приватизатори от външна конкуренция - кой читав инвеститор ще си даде парите в такава антагонистична среда.
    4. Виденова национализация на загубите!
    5. Костова приватизация на активите! - Там до Корни гордо стоят и "агнешки главички", и "лакомниците". За Манджуков, Батков и Гергов не говорим.
    6. Медийното лице на олигархичната държава покрива далаверите до към 2009г.:

    Февруари 2009г.
    "Управителен съвет на „Съюза на издателите в България":
    Тошо Тошев – Председател на УС
    Венелина Гочева – Зам. председател на УС
    Светлана Шаренкова - Зам. председател на УС
    Иво Прокопиев - Зам. председател и Главен секретар на УС
    Валери Запрянов, главен редактор на списание „Тема”
    Сашо Дончев, издател на в. „Сега”
    Степан Ерамян, управител на Издателски къщи „Марица” и „Струма”
    Тодор Батков, издател на в. ”Стандарт”
    Петър Манджуков, управител на ПМ Прес ООД– издател на в. „Дума”
    Валентин Панайотов, издател на в. „Пари”.
    Николай Даковски, издател на в. "Новинар"
    Аксел Шиндлер, главен управител на Вестникарска група България“"

    Нередност?
  • 2
    plebs avatar :-|
    plebs
    • - 1

    Проект: "ЗАКОН
    ЗА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ НА КОРУПЦИЯТА И ЗА ОТНЕМАНЕ НА
    НЕЗАКОННО ПРИДОБИТОТО ИМУЩЕСТВО"
    https://www.24chasa.bg/media/Documents/Zakonoproekt.pdf

    Това, което Корни иска, не става и с основание. Шефът се избира от НС. Той предлага останалите четирима.

    Нередност?
  • 3
    shokopit avatar :-|
    pit77
    • - 3

    Момичето на ТИМ, ще бори корупцията!!! Ми да започне със своите господари, след това любовници (Р. Овч. ), видни далавераджии в нейната партия (Гечев, Добрев, Станишев) и може би най-важните и най-близки до извратеността й, в тази група Шлемаджията (Гоце Първанов) и Хидролога ( Меди Доганов). Това е може би един от вицовете на годината, може би на второ място, след оня, че Боко тиквата говорил на четири с Ангела Меркел!!!

    Нередност?
Нов коментар