Новите строителни правила на София
След законови промени столицата трябва да е по-защитена от небостъргачи и строежи в зелени площи
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
- Според общината така ще се закърпят нормативни вратички, които позволяват свръхзастрояване
- Дори и да сработи решението е само временно, защото голяма част от напрежението в сектора идва от друга норма - Закона за устройство на територията
В началото на седмицата в Столичния общински съвет се случи нещо странно. Много странно. Общинските съветници събраха 13 хил. лв. лични пари за главния архитект на София. Причината е, че Здравко Здравков е глобен от Върховния административен съд заради отказа си да изпълни негово решение и да издаде строителни книжа за небостъргач в кв. "Стрелбище". Според общината и архитекта съдът иска от тях да изпълнят противозаконно решение, тъй като теренът за бъдещата сграда всъщност е планиран за градинка. Тази история е не само странна, но и показателна за случващото се със строителните регулации в София. Като към нея се прибавят и арестът на районния кмет на "Младост" Десислава Иванчева от миналата седмица заради подозрения в корупция, както и продължаващите протести срещу планирани строителни проекти в "Лозенец" и други квартали, и се получава ясна картина за София в средата на строителен бум: далеч от добре уредена.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.