Боян Петров не е открит и във втория и третия лагер (обновена)
Спасителната акция за издирване на алпиниста продължава
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Алпинистът Боян Петров не е открит и във втория лагер под връх Шиша Пангма в Хималаите. Това каза за "Дневник" Деян Петков от неговия екип в България. С Петров няма връзка от 3 май, когато той атакува осемхилядника. По-късно днес двама китайски алпинисти и двама шерпи са достигнали и лагер три, където обаче също не са намерени следи от издирвания българин.
В събота в търсенето се включиха и два хеликоптера, които сутринта направиха обход около върха, но не успяха да излетят втори път заради силен вятър. Очаква се спасителните екипи да се придвижат постепенно до третия лагер, който е разположен най-високо, за да пренощуват там. Те ще се придвижват с по-ниска скорост от челната група, за да могат да направят по-обстоен оглед на маршрута. При добро време в неделя спасителите ще опитат да достигнат върха, като също се придвижват бавно, търсейки следи от Петров. В акцията по издирването на алпиниста участват около 100 души.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Информацията ви не е вярна - днес не е достигнат Camp-3. Шерпите ще нощуват във Camp-2 и търсенето продължава утре.
За по-точна информация следете Dream Wanderlust в Twitter или Facebook.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.