Проект: продажбите на държавни имоти да стават само през електронна платформа
Депутати предлагат промени в приватизационния закон, с които обещават прозрачност и облекчения
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Продажбата на държавни имоти да се извършва изключително чрез електронна платформа за продажби към Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол. Това се предлага в проект за промяна в Закона за приватизация и следприватизационен контрол, внесен от група депутати от управляващото мнозинство.
С него се задължава Министерският съвет в едногодишен срок от обнародване на закона да приеме специална наредба за електронната платформа, чрез която ще се продават имоти - частна държавна собственост, както и имоти, собственост на търговски дружества с повече от 50 на сто държавно участите в капитала или на търговски дружества, чиито дялове или акции са собственост на търговско дружество с повече от 50 на сто държавно участие в капитала. Продажбата на имоти – частна държавна собственост с данъчна оценка до 10 000, ще се извършва от областния управител по местонахождението на имота, но пак посредством електронната платформа.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Ще ги пускат по никое време или ще ги вкарват директно в логовете за продадени. Не вярвам на такава система, ръководена от държавата.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.