Новият брой:
Скъпото спасяване на Силициевата долина

Милиони в пликове от КТБ

Според свидетели по делото от офисите на Цветан Василев са раздавани пари в брой на политици, регулатори, журналисти, консултанти

Свидетелят на прокуратурата Бисер Лазов твърди, че при някои от многобройните посещения на бившия председател на КФН Стоян Мавродиев (вдясно) при Цветан Василев (вляво) той е осигурявал по около 50 хил. евро в брой
Свидетелят на прокуратурата Бисер Лазов твърди, че при някои от многобройните посещения на бившия председател на КФН Стоян Мавродиев (вдясно) при Цветан Василев (вляво) той е осигурявал по около 50 хил. евро в брой
Свидетелят на прокуратурата Бисер Лазов твърди, че при някои от многобройните посещения на бившия председател на КФН Стоян Мавродиев (вдясно) при Цветан Василев (вляво) той е осигурявал по около 50 хил. евро в брой    ©  Надежда Чипева
Свидетелят на прокуратурата Бисер Лазов твърди, че при някои от многобройните посещения на бившия председател на КФН Стоян Мавродиев (вдясно) при Цветан Василев (вляво) той е осигурявал по около 50 хил. евро в брой    ©  Надежда Чипева
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

В поредица от текстове по конкретни теми "Капитал" ще разкаже и покаже най-важното в хилядите страници доказателства на прокуратурата по делото КТБ

Какво има в делото КТБ

Плодовете на отровеното дърво

Банка на ръчно управление

Офшорните владения на Цветан Василев

Парите за Бареков първо идваха в пликове, а после в чувал

"ДП защо не го търсиш?"

Сигналите са ни скъпи

Темата накратко

- Според свидетели на прокуратурата от офисите на банкера Цветан Василев са раздавани пари в брой на политици, регулатори, журналисти, консултанти

- Повечето от тях са разпитвани и отричат да са получавали подобни суми

- Някои, критични към властта, са разследвани селективно, докато за повечето няма индикации обвинението да е предприемало действие

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
11 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    samoedin avatar :-|
    samoedin
    • - 1
    • + 15

    "В разговор Василев ми е споделял, че вече "този (Мавродиев) взема пари, но не върши работа". При въпроса ми към Василев предаваните на Мавродиев суми към какъв файл да се отнесат и ще имат ли някаква повтаряща периодичност Василев ми казва л, че ще ми дава инструкции за всяка сума поотделно, защото за някои от сумите фактическият краен получател не е Мавродиев.

    Не мога да разбера защо съществува определението " необяснимо забогатял", след като всичко е толко и обяснимо, и ясно, да не кажа очевадно ! Е, поне за българското общество. А за главен прокурор, премиер, близки кръгове до управляващите, това ще се квалифицира като " инсинуации" и " спекулации" на един обвиняем, който търси медийно внимание !

    Нередност?
  • 2
    elanafh avatar :-|
    elanafh
    • + 5

    Гнусна история . За съжаление "пито -платено" .

    Нередност?
  • 3
    chichka avatar :-|
    chichka
    • - 4

    Всичко звучи много правдоподобно! Прекалено правдоподобно... за да е пълната истина! За последните 20-тина години си сблъскахме с какви ли не инсинуации, манипулации, лъжи......и всички правдоподобни! Ся, да вярваме ли, както за убийците на Пеевси, Костинброд, ......

    Нередност?
  • 4
    mnogosamkrasiva avatar :-|
    mnogosamkrasiva
    • + 8

    Е, мн ясно, че е раздавал пари на всеки, на когото е трябвало. То крадени пари лесно се дават.

    Нередност?
  • 5
    event_horizon avatar :-|
    event_horizon
    • + 9

    "този (Мавродиев) взема пари, но не върши работа"
    Демек, хем е подкупен, хем е некадърен! Най-мизерната порода. И точно такива човекоподобни се извисяват до върховете на тази държава. И от тях зависи всичко и всеки. И този (мавродиев) в момента е на върха на кариерата си. С благословията на цацаров който е от същата порода. И наследника на цацаров (сега шефче на кпконпи) е от същата порода.

    Нередност?
  • 6
    kdo52372883 avatar :-|
    kdo52372883
    • + 16

    Браво, г-н Босев и г-н Стоянов!!! И няма да се уморя да го повтарям – наместо истинска прокуратура, в България имаме разследващи журналисти. Все по-малко на брой – и все по-мачкани и страхувани от #дебелите-и-успелите. Дерзайте все така и занапред. Защото ако и вас ви нямаше, щяхме тотално да заприличаме на Туркменистан. Или на Орбанистан. Браво!!!

    А относно колегата 'event_horizon' и написаното от него - за съжаление, следващият ГлавПрок ще е по-зле и от #Сотир. Щото #Сотирът поне е завършил право с отличие - наистина, друг е въпросът как го ползва. Докато тоз сламен конпир е гола-вода като юрист - чел съм негови постановления, не стават даже и печката да си запалиш с тях. Нивото пада все по-катастрофално. Но точно това, в крайна сметка, е идеята. Това се цели. Защото точно такива хора най-стават за поръчки и СМС-и.

    Нередност?
  • 7
    chichka avatar :-|
    chichka
    • + 3

    До коментар [#6] от "kdo52372883":

    Някъде срещнах термин: Юридически неграмотни случайници... беше много точен.

    Нередност?
  • 8
    cinik avatar :-|
    cinik
    • + 4

    Откакто се завъряха новините за пликовете, не съм срещнал един възмутен. От масите на луксозните заведения около жълтите павета се чува само "Але-ле, бате к*ре, нали четеш кфо цтааа! 'търет-дздад-тдзад-трпред, алелелеле пацорката, големо мамбо е паднАло! Налисссесшшш, че същите ора са си още горе и нещу ноо че измислят! Тойо път ч'треъ ъ бдим, за ъ се фредиме и ние дза некой плик на второ радздаане, шшшоттт' първото го проспахме! Кой ли не е намадзаАл филията, сао ние сме дремАли!"

    Нередност?
  • 9
    mos1433252163432376 avatar :-|
    George Velkov
    • + 5

    Поздравления за Росен Босев и Николай Стоянов. На непредубедения е ясно, че истината е поне 90 %.
    Цацаров, срамувам се, че си ми "колега". Пълна погнуса. Затвор и пълна забрава за цялата партийна и "правосъдна" паплач.
    Не търсите ли съдии или обвинители за предстоящия Народен съд ?

    Нередност?
  • 10
    gosko22 avatar :-|
    gosko22
    • + 4

    КФН е партиина каса. И там снасят не само банките.
    Преставете си колко в брой дават Застрахователите "псевдо мутренските дружества" в момента за да имат Лиценз, без да отговарят на изискванията за капитал. И то дават в Брой на КФН шефовете и те разпределят към партията.
    Страшно!

    Нередност?
Нов коментар