Чуй Хонгджиян: Трудно е за Китай да приеме всички правила на ЕС изведнъж
Директорът на департамента по Европейски Науки в Китайския институт за международни науки пред "Капитал"
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.

Профил
Д-р Чуй е анализатор в China Institute of International Studies (CIIS) от 1998 г. Освен това, е бил първи секретар на посолството в Мумбай, както и политически директор на китайското посолство в Ямайка. Занимава се предимно с европейските отношения на Китай и беше гост на дискусията 16+1, проведена от Дипломатическия институт в София.Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
човекът много ясно си е казал всяка жаба да си знае гьола. по отношение на територия и население бг (а ние сме средно голяма страна в изт евр) се равнява на средно голям китайски град - дори не столица (център) на провинция - кво има да се занимават с нас. да се обединим без всеки да дърпа към себе си щото е най-велик, и тогава може и да измислят нещо по-голяма за нас.
"Колкото до евтините кредити, нашият опит в Африка и Латинска Америка показва, че един от позитивите на китайските инвестиции е, че не налагат специални условия - политически или социални."
Ето, дами и господа - водещата практика - наследство от коминтерна. Политическа лоялност и достъп до ресурси - това искат комунистите. Без значение от зверствата, от икономическото състояние и живота в чуждата държава. Е, да, Западът се държат така с Африка. Само че сега ние сме на път да станем следващата Африка.
Като индивидуални хора имаме много по-силен интерес да се държим към Запада. Китай ще доведе с лидерството си само нова желязна завеса. Завеса, зад която ще има ново Белене, нова ДС, нова партия - властелин. Или по-лошо.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.