Новият брой:
Образованието: Лунната мисия на България

Депутатите ще приемат спорния закон за горивата с малки поправки

За да останат в сектора, фирмите ще трябва да имат висок уставен капитал и да представят банкови гаранции

Законът с основен вносител Емил Димитров получи подкрепа от депутати от всички парламентарно представени партии
Законът с основен вносител Емил Димитров получи подкрепа от депутати от всички парламентарно представени партии
Законът с основен вносител Емил Димитров получи подкрепа от депутати от всички парламентарно представени партии    ©  Анелия Николова
Законът с основен вносител Емил Димитров получи подкрепа от депутати от всички парламентарно представени партии    ©  Анелия Николова
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Спорният закон за горивата, който въвежда регистрационен режим за търговците в сектора, е на път да бъде приет окончателно от парламента. В сряда в пленарна зала с гласа на депутати от всички парламентарни сили бяха приети повечето важни текстове. С тях се въвеждат изисквания за висок уставен капитал и банкови гаранции за фирмите от сектора. Между четенията все пак бяха направени няколко поправки, които облекчават режима за земеделските производители с ведомствени бензиностанции или цистерни, бяха намалени и праговете за дружествен капитал, които се изискват от фирмите.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    cinik avatar :-|
    cinik
    • + 5

    Вдигането на капитала е незериозна мярка и без това според ТР само 1/3 трябва да бъде внесена веднага. Изискванията за образование и заетост все едно са писани сакън клошарите да не прокопсат. Изглежда, че всичките екзотични условия са камуфлаж за удара срещу пълначите на бутилки, защото 10 000 бутилки са лесно измерим критерий, по който да ги извадят от пазара. Когато гръмна китайският ресторант срещу Руската църква преди няколко години, тогава се разбра, че битови потребители пълнят бутилки за дома на бензиностанциите. Хем там се дължи и акциз, но понеже има безброй бензиностанции, цената пада и пак е по-евтино от монопола при разливането в бутилки. Някой си е заплюл този пазар, а мнозинството в парламента клиенти не връща.

    Нередност?
Нов коментар