Новият брой:
Чудото на езика

Управляващите: Коалицията е стабилна и вървим напред

Персоналните промени в правителството ще се обсъждат следващия понеделник

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Управляващата коалиция няма да се разпада, а оставките на тримата министри - на регионалното развитие Николай Нанков, на транспорта Ивайло Московски и на МВР Валентин Радев, които бяха подадени заради трагедията с катастрофата край Своге, ще бъдат обсъждани на следващия коалиционен съвет, който ще се проведе следващия понеделник. Това стана ясно от изявленията на председателя на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов и лидерите на "Обединените патриоти" Красимир Каракачанов, Валери Симеонов и Волен Сидеров след продължилата близо четири часа среща при премиера Бойко Борисов в Министерския съвет.

Поводът за събирането на коалиционния съвет беше недоволството на Валери Симеонов от начина, по който беше взето решението за оставките на тримата министри - без партньорите от "Обединени патриоти" да бъдат предварително уведомени. От партията огласиха две декларации, в които обвиниха премиера в "еднолично управление", и заявиха, че няма да подкрепят смените в кабинета в пленарната зала.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    nik666 avatar :-|
    Strygalldwir
    • + 3

    Когато аргументът за оставане на една коалиция на власт е "по-добре ние от колкото другите", значи е дошло време да си ходят.

    Нередност?
  • 2
    ivan_v avatar :-|
    ivan_v

    имаме си пушки от папура дръжки
    леви десни леви десни
    ще вървим напред !

    Нередност?
  • 3
    citoyen avatar :-|
    citoyen
    • + 1

    Съмнително е да се очаква разпад на коалицията. Очевадни са изгодите дори само от това да подкрепяш ГЕРБ. Като се пркриеш зад "България над всичко" решаваш за кратко време лични и "кръгови" интереси. Тази позиция фрапиращо се набива в очи.

    Нередност?
  • 4
    aza37565788 avatar :-|
    aza37565788

    Обединиха се, за да не допускат ДПС до властта, и до едни гарантират интересите на ДПС самоотвержено. Всичките кандидати за постове са съгласувани с Пеевски. Може би Доган трябва да се притесни, че Пеевски си има нов покровител?

    Нередност?
Нов коментар