Валери Симеонов се извини, но сега пък ДПС ултимативно поиска оставката му
Лидерът на "Воля" Веселин Марешки поиска не само Симеонов, но и Красимир Каракачанов да се оттегли, защото го защитил


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Вицепремиерът Валери Симеонов в сряда все пак поднесе извинения "на всички, които са се почувствали засегнати или обидени" от репликата му по повод на майките на деца с увреждания. През последните няколко дни той до последно отказваше да се извини за думите си, че проектозаконът за хората с увреждания е "опит да се угоди на кресливи жени, които изкарваха на пек и на дъжд тези уж болни деца", и настояваше, че те са извадени от контекста. Промяната в поведението му дойде след проведен тази сутрин извънреден коалиционен съвет на партиите в управлението при премиера Бойко Борисов, който се завърна в България след неколкодневни официални визити в чужбина.
Така - с типичната миротворна роля на Борисов и с получената вчера подкрепа от лидера на ВМРО Красимир Карачаканов в името на "стабилността", скандалът с поисканата оставка на Симеонов от майките на деца с увреждания имаше шансове да приключи.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
И кво, тоя се обади на Пеевски, и оня ще почне да пише по вестниците!? ... Цирк... Всички от партията на ДПС са за Белене... Ква демокрация бе, крадци?!... Ако беше нормална държава, Ахмед Доган и Пеевски одавна да са в затвора.
Ако не беше толкова тъжно, щеше да е много смешно...
Управляват ни личности без визия и експертиза за развитието на държавата, но и без морал.
Към коментара на Искрен Веселинов бих добавила, че Каракачанов е писал не само книги, но и доноси към VІ -то управление на ДС, още докато е проучван в качеството му на кандидат агент.
Регистриран е през м. май 1989 г., когато е на 24 години.
"Синя каска" ли... айде, няма нужда.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.