БСП: 118 млн. лв. бонуси за 2018 г. са получили в администрацията
В НАП са разпределени почти 30 млн. лв., в културните институции - 15 млн. лв., за служителите на летище София - 1.5 млн. лв.


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Как се формират бонусите на държавните служители Разходите за допълнителни възнаграждения за постигнати резултати в дадено ведомства са в размер не повече от 30 % от разходите за заплати, възнаграждения и задължителни осигурителни вноски по неговия бюджет. Конкретният размер за всеки служител би следвало да се определя след атестация. Бонусите се разпределят четири пъти годишно - през април, юли и октомври за текущата година и през януари – за предходната година. Размерът на допълнителното възнаграждение на отделен служител не трябва да надвишава 80 % от начислените му за съответната година основни заплати. Разходите за персонал в държавния бюджет за 2018 г. са предвидени на 4.5 млрд. лв., като в тях влизат и плащанията за осигуровки. |
Точно 118 млн. лв. като "допълнително възнаграждение за постигнати резултати" са били раздадени в държавната администрация през 2018 г. Справката по министерства, агенции и други държавни структури беше разпространена във вторник от БСП (вижте пълната справка в прикачения файл по-надолу). Тя е събирана въз основа на запитвания на депутати към министерствата.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Усещате ли как властта си купува още от същото? Бонуса е следствие на резултат. Ако се съди по резултата на държавната и общинска администрации следва да има малус, а не бонус. Това допълнително изкривява ценностната система на българина. Държвания служител получава бонус за зле свършена работа, а какво остава за частния такъв, той какво следва да получи, амиииии по-малко работа. После търси производителност на труда и върви обяснявай, че между резултат от усилията и възнаграждение има причио-следствена връзка.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.