МВФ: Събираемостта на данъците и публичните разходи могат да се подобрят
Членството на България във валутния механизъм ERM II и Банковия съюз ще повиши доверието в институциите


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Акцентът на правителството върху фискалната предпазливост е уместен, но има потенциал да се повиши ефикасността на бюджетните разходи, особено на публичните инвестиции на фона на ниското качество на пътищата. Като цяло икономиката е стабилна и сега е подходящ момент страната да се фокусира върху провеждането на структурни реформи, които да осигурят по-бързо сближаване на доходите със средноевропейските. Това са част от препоръките, които експертите на Международния валутен фонд (МВФ) отправиха към България след редовната си мисия в страната. Повечето от констатациите и препоръките на МВФ са познати и от предходни доклади.
Експертите са понижили очакванията за растежа на българската икономика с 0.4 пр.п. до 3.2% през 2018 г., а за тази очакват малко по-бързо увеличение на брутния вътрешен продукт (БВП) - с 3.3%, което е под очакванията на ЕК и на Министерството на финансите.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.