Икономическият преглед на ЕК: Развитие на хартия, критики между редовете
Основните проблеми – корупция, бизнес среда, работа на институциите, и конкурентоспособност, си остават нерешени
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
- България остава в групата на страните с икономически дисбаланси основно заради някои проблеми във финансовия сектор и все още високата корпоративна задлъжнялост.
- ЕК отчита лек напредък по почти всички препоръки за реформи, които е отправила към българските власти.
- За първи път в прегледа на ЕК има отделна критична част за прането на пари
Хубаво е, но не е готово. Шеговитият хаштаг, възникнал в социалните мрежи като отзвук на некачествените ремонти в столицата, идеално пасва за мото и на некачествените реформи в цялата държава.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
В коя да е нормална компания за подобен одитен доклад се разделят с постовети се хора от борда, включително председателя, както и надолу по етажите. Ние, обаче, като надзорен съвет, сме склонни да търпим управлението на всякъкви негодници.
Няма какво да се лъжем!Истината е, че у нас реформите са само на книга!
Интересни ще са коментарите на управляващите по доклада на ЕК. Защото е очевидна огромната разлика в оценките, които си поставя премиерът, и тези на ЕК.
"В доклада ЕК посочва, че "привличането на нови добросъвестни инвеститори би могло още повече да укрепи доверието и да подобри управлението" на банката". Акцентът върху "нови добросъвестни инвеститори" за ПИБ е убийствен. Сещам се за стария виц с какво се убива банка - можем да го допълним "и с констатации в доклад на ЕК".
Някой трябва да каже на ЕК: Стига с тоя дипломатичен език спрямо "реформите" у нас, особено по правосъдие и вътрешен ред, по свобода на медиите и т.н.! Пари срещу реформи - това трябва да е принципът!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.