Стара Загора все така очаква идеи за бъдещето след въглищата
Заедно с Казанлък ще мислят дали индустриалните им зони да не са под едно име, стана ясно на срещата "Капитал Градове"
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Стара Загора и Казанлък не работят особено активно заедно, но смятат да започнат. Това беше обещано от старозагорския кмет Живко Тодоров по време на годишната дискусия "Среща на бизнеса в област Стара Загора" на "Капитал Градове".
Сътрудничеството между общините в областта и особено между двата най-големи града беше посочено от участниците като една от целите, ако Стара Загора иска да влезе активно на картата на бързо развиващите се дестинации.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Тези хора, които седят там на снимката живеят в тяхната си измислена реалност.
Като пишете 10 000 души, заети в тец-ове и енергетиката "от Стара Загора", можехте да уточните ,че става въпрос за областта ни, не от град Стара Загора, от който град пътуваха точно два авобуса хора за тец-ове и рудници, които рейсове май дори са вече спрени.
Аз лично не познавам ЕДИН от Стара Загора, който работи в енергетиката в обласста, но познавам много хора извън град Стара Загора , които работят там, защото то просто из Гълъбово или Раднево няма друга икономика. В същото време в град Стара Загора има към 10 000 предприятия с най-различен вид бизнес. Не изкарвайте нещата така ,че едва ли не град Стара Загора е зависим от енергетиката, която формира нищожните 10% от БВП на областта !
Зависими от нея са населените места В ОБЛАСТТА ни извън град Стара Загора.
То хубаво да има фондове, ама с тях правят градинки и стадиони. Какво става като затворят работните места? Държавата/общината не може с фондове да прави предприятия. Единствената надежда е да се създадат бизнес зони, които чрез адекватно управление да привлекат много производители с добре заплатени позиции. Освен това трябва да се подобрят инфраструктурните връзки, за да може от Раднево и Гълъбово да се ходи на работа в тези зони бързо и лесно. Индустриална зона Загоре неслучайно е ситуирана близо до Раднево и Гълъбово.
Важно е също да се проведат безплатни обучителни курсове на хората работещи в енергетиката, които да им помогнат да се адаптират към другите отрасли. Затова могат да бъдат подпомогнати и самите инвеститори.
Миналата година на срещата беше споменато , че при евентуално затваряне на горепосочените предприятия ще борят безработицата с работни места в ИТ сектора. След тези думи , станах и си тръгнах и не само аз.
Дори без въглища и ТЕЦ-ове Стара Загора е 2-ра по иконима на глава в България. Само след София. Но правителството трябва да инвестира още там. Градъте перфектен за голяма индустриална зона покрай магистрала Тракия.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.