Другото възможно бъдеще на Белене
Електрически велосипеди, пункт за билки, обучени гидове за Дунавския район, или как един град и едно село търсят нови идеи за развитие


Анина Сантова

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
"Представете си някой ден да можете да стигнете от българския град Белене до германския Тутлинген само като следвате река Дунав. И то с електрически велосипед. Аз вярвам, че това ще е възможно." С тези думи ръководителят на проект LENA от страна на водещия партньор WWF - България, Диана Андреева представи на гражданите на град Белене новите електрически велосипеди пред сградата на общината.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
"Представете си някой ден да можете да стигнете от българския град Белене до германския Тутлинген само като следвате река Дунав. И то с електрически велосипед. Аз вярвам, че това ще е възможно."
Чудесна мечта. Жалко, че не е цел. За да се реализира тази мечта трябва да се развие и разшири икономиката и земеделието в региона Никопол-Белене-Свищов. В момента там на магия преживяват и оцеляват дребни земеделци, животновъди и търговци. А наемните работници са на минимална заплата. А за инфраструктурата да не отваряме въобще дума - дупка до дупка мале ле. В Сирия след бомбардировките има по-малко дупки отколкото в пътищата на региона. След 1990 г. 1 м. улуца и общински път не е направен. Само кърпежи, които след първия дъжд или сняг изчезват. А младите, като от чума бягат по-големите градове и чужбина.
А проекта за елктрическите велосипеди е чудесен, само дето Белене се нуждае на живот от работеща икономика, която да се превърне в поминък и бъдеще.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.